maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kijkkim fotospeurtocht

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een kimspel is een verzamelnaam voor allerlei spellen waarbij je je zintuigen moet gebruiken. Het is vernoemd naar ene Kimball O'Hara, uit een boek van Joseph Rudyard Kipling. Deze Kimball, roepnaam Kim, werd opgeleid om spion te worden. Een onderdeel van z'n opleiding was observeren en onthouden. Er zijn veel spellen rondom dit verhaal en deze persoon te verzinnen. De kijkkim fotospeurtocht is er één van.

Beschrijving van de activiteit

Bij de voorbereiding worden er van verschillende, voor de leden bekende gebouwen en plekken foto's gemaakt. Deze foto's laten niet alles zien maar stukjes van het gebouw. Bijvoorbeeld alleen de haan boven op de kerktoren, het (gemeente) schild op het gemeentehuis / stadhuis, een stuk(je) van een bekend beeld of monument, enzovoorts. Bij het beginpunt wordt foto één getoond, bijvoorbeeld de foto van de kerk. De leden gaan naar deze plek toe en hier hangt de volgende foto enzovoorts. Eventueel kun je op deze plekken een post maken.

Voorbereidingstijd

1 tot 2 uur:

 • het maken van de foto's.
 • het ontwikkelen / uitprinten van de foto's (afhankelijk van de manier waarop).
 • het ophangen van de foto's.

Benodigd materiaal

 • Fototoestel.
 • Foto's.
 • Insteek hoesjes / plakband (of iets dergelijks om de foto's te kunnen bevestigen).
 • Eventueel vervoersmiddelen (fiets / auto) voor de deelnemende leden.
 • Eventueel materiaal voor posten.

Tips

 • Zorg ervoor dat de plekken voor veel leden nog wel te herkennen zijn.
 • Als je deze activiteit op / in het tweede weekend van september doet dan kun je ook (misschien) gebruik maken van Open Monumentendag. Op deze dag zijn er gebouwen te bezichtigen die anders gesloten blijven.
 • Voor jongere speltakken kun je ook Monumentenzoektocht spelen.
 • Kijk voor andere kimspelen op: Kimspelen.

Aanvullende informatie

Lees 4299 keer Laatst aangepast op vrijdag, 15 juli 2022 09:09
Log in om reacties te plaatsen