maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kleurentrefbal

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Met verschillend gekleurde ballen trefbal spelen.

Beschrijving van de activiteit

Bij kleurentrefbal gelden in principe dezelfde regels als bij normaal trefbal. De groep wordt opgedeeld in twee groepjes. Een ruimte (een binnenruimte heeft de voorkeur) wordt opgedeeld in twee velden. De groepen gooien elkaar af met trefballen. Extra regels als schijndode, vangbal, met handen afweren mogen toegevoegd worden, maar hoeft niet.

De regel bij kleurentrefbal is dat er meerdere ballen in het spel zijn met verschillende kleuren. Je hebt bijvoorbeeld drie ballen in het spel met verschillende kleuren, rood, wit en blauw. Er is één spelleider die langs de kant staat. De spelleider schreeuwt willekeurig een kleur, bijvoorbeeld rood, en de spelers mogen dan alleen de rode trefbal gebruiken. Tijdens het spel blijft de spelleider andere kleuren schreeuwen en de spelers mogen steeds alleen gebruik maken van de kleur die de spelleider als laatst heeft geroepen.

Om variatie in het spel te krijgen is het natuurlijk ook mogelijk om meerdere ballen van dezelfde kleur in het spel te doen, bijvoorbeeld 2x rood en 2x wit. Of om opeens midden in het spel twee kleuren te roepen. Laat je fantasie het werk doen.

Benodigd materiaal

  • Meerdere trefballen in diverse kleuren.

Tips

  • Let op dat harde ballen, bijvoorbeeld voetballen, niet geschikt zijn voor kleine kinderen!
Lees 3546 keer Laatst aangepast op vrijdag, 30 oktober 2020 10:36
Meer in deze categorie: « Bedenk, bouw, speel Broodje piopaal »
Log in om reacties te plaatsen