maandag, 31 augustus 2015 02:00

Het kompas van Sterre

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers leren op speelse wijze de windrichtingen en het kompas kennen.

Beschrijving van de activiteit

Sterre woont op een boot en elke boot heeft een kompas. Het kompas is voor Sterre heel belangrijk. Ze heeft het van haar broer Steven gekregen, want dan kun je altijd de weg naar Hotsjietonia weer terug vinden. Weten de bevers wat een kompas is en hoe het werkt?

Begin de opkomst met uitleg over een kompas. Laat eens een kompas zien. Verdeel de bevers in 4 of 8 groepen en zet ze elk in een gemarkeerd vlak. Elk vlak staat voor een kompasrichting. In het midden van het speelveld zet je een scheepsbel, of iets anders dat lekker veel lawaai maakt. De leiding roept een kompasrichting en de bevers uit dat vak moeten zo snel mogelijk bellen.

Dit spel kan steeds een stapje moeilijker gemaakt worden:

  • Roep twee kompasrichtingen, welke groep is het eerst?
  • De bevers moeten naar het vak van de genoemde kompasrichting rennen.
  • Noem twee kompasrichtingen, die bevers moeten van vak wisselen.

Benodigd materiaal

  • Kompas.
  • Scheepsbel (of iets anders dat lawaai maakt).

Tips

Lees 3026 keer Laatst aangepast op zaterdag, 03 oktober 2020 14:02
Log in om reacties te plaatsen