maandag, 31 augustus 2015 02:00

Statisch beverkompas

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers de vier belangrijkste windrichtingen leren.

Beschrijving van de activiteit

Stanley Stekker gebruikt gewoon zijn telefoon om een adres op te zoeken en die vertelt hem precies hoe hij ergens moet komen. Maar scouts kunnen dat ook op een andere manier en wel met een kompas(route). Deze statische kompasroute leert bevers spelenderwijs kennis maken met het concept route lopen met kompas.

Maak een eenvoudige tocht waarbij de windrichtingen een vaste richting uit wijzen. Laat de bevers bij noord altijd rechtdoor lopen. Oost is rechtsaf. Zuid is weer terug en west is linksaf. De bevers krijgen een dus lijstje met daarop verschillende windrichtingen. Bij elk kruispunt moeten ze een keuze maken waar ze naar toe moeten en dan de windrichting afstrepen.

Voor bevers die nog niet kunnen lezen kun je bij de woorden noord, oost, zuid en west ook kleuren gebruiken. Noord is blauw van de kou. Oost is groen, want in het oosten van Nederland zijn veel bomen. Zuid is rood, want je kan verbranden van de zon. West is geel, want daar zijn veel stranden. Als jij bevers hebt die kleurenblind zijn, of waarvan je dat vermoedt, houd daar dan rekening mee. Je kan dan voor de kleur een tekentje gebruiken. Blauw een ijsmuts. Groen een boom. Rood een zon. Geel een boot (op de zee in het westen zijn veel boten). Als leiding volg je de bevers. Je houdt in de gaten wat ze doen. Zelf heb je ook een lijst en streep je af. Als iemand de verkeerde kant op wil lopen, vraag je of dat klopt en hoeveel ze afgestreept hebben.

Maak de tocht niet te lang en te ingewikkeld. Dus geen lange lijst.

Benodigd materiaal

  • Lijstje met windrichtingen.
  • Pen of potlood om af te strepen.

Tips

Veiligheid

  • Let op de verkeersveiligheid bij het lopen van een tocht.
Lees 3495 keer Laatst aangepast op zaterdag, 03 oktober 2020 14:00
Log in om reacties te plaatsen