maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vang de rommel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met dit spel kun je de bevers leren dat opruimen vanzelfsprekend is en dat we zuinig moeten zijn op onze omgeving.

Beschrijving van de activiteit

Het is een grote rommel in het dorp Hotsjietonia. De hond heeft kans gezien om uit de prullenbakken in het dorp allerlei vuil te trekken om te kijken of er nog iets lekkers voor hem bij zat. Druk geholpen door de vogels is de inhoud van enkele prullenbakken op het gazon terecht gekomen. Fleur Kleur hoopt dan ook dat de bevers willen helpen alles weer op te ruimen.

Vraag de (ouders van de) bevers enkele weken van te voren om allerlei verpakkingsmateriaal mee te nemen zoals lege melkpakken, lege limonadeflessen, eierdozen, plastic verpakkingen, etc. Verzamel al dat afval in een groot net en span dat aan het plafond van het beverlokaal of tussen bomen. Dat spannen doe je op zo'n manier dat het net heel snel los kan en het "afval" ook echt naar beneden valt.

Alle bevers staan onder dat net en op teken van de beverleiding wordt het net losgelaten en proberen de bevers zoveel als mogelijk de afvalregen op te vangen en in de prullenbak te gooien. Hoeveel rommel is er na bepaalde tijd gevangen en opgeruimd?

Voorbereidingstijd

Begin minimaal 1 week van te voren en tijdens de dag 10 tot 15 minuten.

Benodigd materiaal

  • Afval (zie beschrijving).
  • Net of laken.
  • Afvalbak/zak om na afloop alles echt op te ruimen.

Tips

  • Let erop dat het gekozen "afval" min of meer schoon is.
  • Met dit afval kunnen de bevers vast andere leuke dingen maken. Bijvoorbeeld van melkpakken maakt je kweekbakjes en plant je bloemetjes om thuis te zien groeien.

Veiligheid

  • Vermijdt blikjes en dingen met scherpe randen.
Lees 2421 keer Laatst aangepast op zaterdag, 03 oktober 2020 13:57
Log in om reacties te plaatsen