maandag, 31 augustus 2015 02:00

Windrichting roven

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De scouts (opnieuw) de indeling van de windrichtingen laten ervaren.

Beschrijving van de activiteit

Stel acht pylonen op in een cirkel volgens de acht windrichtingen N, NO, O, ZO, Z,  ZW, W, NW. Bij iedere pylon hoort een scout, die op royale afstand achter zijn pylon gaat staan. In het midden zit een scout met zijn neus naar het "noorden". Hij is geblinddoekt. De spelleider wijst steeds iemand aan die mag proberen om "zijn" pylon te roven. De speler in het midden spitst zijn oren om te kunnen achterhalen vanuit welke richting de "rover" komt. Hoort hij wat, dan mag hij in die richting wijzen en daarbij de winrichting roepen. Als het klopt, is de 'rover' af en moet hij in het midden van de kring gaan zitten.

Benodigd materiaal

  • Blinddoek.
  • Pylonen.

Tips

  • Dit spel buiten of buiten in het bos spelen is extra moeilijk.
  • Een krakende ondergrond maakt het sluipen naar de pylonen extra spannend.

Aanvullende informatie

Lees 4447 keer Laatst aangepast op zondag, 17 september 2023 10:47
Meer in deze categorie: « Windroosestafette Vang de rommel »
Log in om reacties te plaatsen