maandag, 31 augustus 2015 02:00

Slootje springen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Sportieve activiteit, afvalrace.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie voor bevers

Langs Hostsjietonia loopt een rivier. In de rivier ligt onder andere de boot van Sterre en Steven Stroom. De rivier is heel breed, dus hoe kom je op een veilige manier aan de overkant? Natuurlijk kun je een boot nemen of kun je zwemmen. Maar zouden de bevers er ook overheen kunnen springen? Dat gaat we uitproberen op het droge.

Thema introductie voor welpen

De welpen doen een wedstrijdje wie het snelste van het wolvenhol naar de Nishaani plaats kan rennen. Dwars door de jungle loopt een rivier die ze hierbij moeten oversteken. Natuurlijk kunnen de welpen hartstikke goed zwemmen, maar het is veel sneller als je over de rivier kunt springen! Wie kan het verste springen?

Het spel

Je hebt twee touwen/lijnen of een groot stuk (blauw) zeil. Leg deze touwen/lijnen zo dat een " horizontale sleuf" ontstaat of vouw het zeil in een "horizontale sleuf". De kinderen moeten proberen hier in de breedte overheen te springen. Je maakt de " horizontale sleuf" steeds breder, zodat het ook steeds moeilijker wordt om de overkant te halen. Wie houdt dit het langste vol? De winnaar heeft de de grootste afstand kunnen springen.

Benodigd materiaal

  • Groot (blauw) zeil en/of twee touwen/lijnen.

Tips

  • Kan op een grasveld of op een terrein met harde ondergrond. Kan eventueel ook binnen gespeeld worden als je daar een grote ruimte hebt.
Lees 2782 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 11:07
Meer in deze categorie: « Facebook live Luchtkastelen bouwen »
Log in om reacties te plaatsen