maandag, 31 augustus 2015 02:00

Luchtkastelen bouwen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een luchtkasteel bouwen met een toren van waaruit je dromenland kunt zien liggen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie voor bevers

Noa en Fleur zitten op het grasveld in de zon. Ze blazen in hun handen, alsof ze het koud hebben. "Wat zijn jullie aan het doen?" vraags Stuiter. "We bouwen een luchtkasteel", antwoord Noa, "Doe je mee?"

Het spel

Ga met een groep kinderen in een kring staan en adem allemaal lucht in. Houd je handen voor je mond en blaas langzaam de lucht in je handen. 'Kneed' de uitgeblazen lucht tot een kubus. Als deze stevig geworden is, leg je de kubus op de grond in een cirkel. Ga door tot de cirkel gesloten is met geknede lucht. Leg daarna de volgende laag geknede luchtkubussen erop, totdat de hoogte van een toren bereikt is. Zorg er voor dat je in de kring blijft, de toren wordt dus om de groep kinderen heen gebouwd.

Voorbereidingstijd

5 minuten.

Benodigd materiaal

  • Voldoende lucht en vaardige handen.

Tips

  • Waarschuw de groep vooraf dat niemand een scherp voorwerp heeft waardoor het luchtkasteel lek raakt.
Lees 3354 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 11:07
Log in om reacties te plaatsen