donderdag, 08 april 2021 10:48

Het 6 zintuigenspel

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een zintuigbox: een lege doos met daarin 6 mysterieuze gaten om je tong in te stoppen, je oor, je ogen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Als Stuiter bij Noa binnen komt lopen ziet hij haar met een blinddoek door het huis lopen. Natuurlijk is hij verbaast: Waarom zou je dat nou doen? Noa verteld dat als je ogen jou niet kunnen helpen je neus, oren en handen je meer gaan vertellen. Dat wil Stuiter natuurlijk zelf el ondervinden.

Thema introductie welpen

Bij het wolvenhol zitten Mang, Ka, Chil en Raksha met elkaar te praten als Mowgli en Shanti aan komen lopen. Mang verteld dat ze veel op haar gehoor doet, Chil heeft juist meer aan haar ogen en Ka voel juist alles veel beter. Raksha zegt dat ze, alswolgenmoeder, veel doet op haar intuitie. Shanti vraagt haar wat dat is. Raksha verteld dat Intuïtie is de eigenschap dat je iets aanvoelt zonder erover te denken. Andere woorden voor intuïtie zijn ingeving of instinct.. Nou dat is interessant. Al die zintuigen wil Shanti wel ontdekken!

De activiteit

Het spel bestaat uit 6 onderdelen, de 6 zintuigen: geur, tast, zicht, smaak, gehoor en intuïtie. De ploegen voeren (allen samen of in groep) drie opdrachten uit per onderdeel. Als de opdracht geslaagd is, mag ofwel de gewonnen ploeg ofwel beide ploegen naar de zintuigbox gaan om daar iets te ruiken, voelen, zien, te proeven of te horen en het te raden. Lukt dit, dan krijgt de ploeg 5 punten, lukte enkel de opdracht, dan krijgt de ploeg 1 punt.

Voorbeeld van de opdrachten en de box

Geur/neus

 1. Maak een zelfportret door je neus in de verf doppen.
 2. Voel aan de neuzen van de/het andere ploeg/nest en raad wie er voor je staat. (de ploeg/het nest die/dat de meeste kon raden mag naar de box)
 3. Teken het profiel van je ploeg-/nestgenoten op het bord door een sterke lamp erop te schijnen.

Boxgeuren: vanillesuiker, peper, waspoeder

Tast/handen

 1. Een persoon van elke ploeg wordt, geblinddoekt, gemasseerd door iemand van groep A en iemand van groep B. Wie masseert het best?
 2. Klop een eiwit stijf met een lepel en houdt het boven je hoofd.
 3. Ga met 4 personen op een stoel zitten en leg je neer op elkaars schoot, nu moet je de stoelen kunnen wegschuiven en een mensentafeltje overhouden.

Voelbox: denappel, theelichtje, gel

Zicht/ogen

 1. Beeld een situatie uit (vb een bevalling) die anderen moeten raden.
 2. Geluksballenspel; tikkertje, wie een bal in de handen heeft kan niet getikt worden.
 3. Leg geblinddoekt een parcour af.

Kijkbox: lucifer, suiker, grassprietje

Smaak/mond

 1. Babbel 1 minuut over een banaan
 2. Consumentenrally
 3. Breek een ei in je mond (met de tanden)

Smaakbox: komkommer met choco, chocolade met mayonaise, peperkoek met zout

Gehoor/oren

 1. Adam en Eva 
 2. Tikkertje in een klein lokaal, de tikker is geblinddoekt
 3. Billenklets zonder geluid te maken

Luisterbox: een chips etende leidster, scheurend papier, een liedje raden

Intuïtie

Véle flesjes cola, sommig leeg en andere vol, allemaal ingepakt. Ieder om beurt mag je een flesje opheffen, wie geluk heeft kan cola drinken. Smakelijk.

Benodigd materiaal

 • 2x Meer dan het aanta eieren
 • 2x Lepels
 • 4x Stoelen
 • 2x Ballen
 • 2x Blinddoeken
 • Liedje
 • Radio
 • Veel flesjes cola
 • Veel "inpakpapier"
 • Per persoon verschillende etenswaren
 • Sterke lamp
 • Paar kleuren verf
 • Per persoon papier
 • 15x Alles voor in de zintuigbox

Tips

 • Noah doet deze zintuigen verkennende activiteit met de bevers,  met eenvoudige, bij hun ontwikkeling passende opdrachten. Bevers doen de opdrachten niet in groepjes, maar met de hele kolonie of individueel.
 • Welpen gaan hun zintuigen verkennen met jungledieren bij wie deze erg sterk zijn, zoals Mang (oren), broer wolf (neus) en Chill (ogen). Een flink aantal van de voorbeeldopdrachten zijn voor hen nog wat lastig (waaronder die bij tast/handen, smaak/mond en gehoor/oren). Kies de meer eenvoudige opdrachten en/of bedenk zelf passende opdrachten.
 • Inplaats van volle en lege cola flesjes kun je er ook voor kiezen om volle en halfvolle flessen in te pakken. Dan hebben ook diegene die 'misgrijpen' cola.
Lees 12855 keer Laatst aangepast op zondag, 01 augustus 2021 20:41
Log in om reacties te plaatsen