woensdag, 11 november 2015 09:24

Surprise veiling

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De leden hun creativiteit, persoonlijk inzicht en strategisch vermogen gebruiken om Sinterklaas gezamenlijk te vieren.

Beschrijving van de activiteit

Veel mensen maken een surprise voor Sinterklaas. Je trekt een lootje met een naam er op. Voor diegene moet je een cadeau kopen en een surprise gaan maken. Het cadeau verstop je dan in de surprise. Een surprise is een zelf gemaakte creatie dat ergens op moet lijken. Het mag een voorwerp zijn, een ding, een onderwerp en eigenlijk van alles. Alles kan en mag. Laat je creativiteit zijn gang gaan en ga aan de slag. Je kunt alle materialen gebruiken die je maar wilt. Het is leuk om iets te maken dat betrekking heeft op de persoon waarvoor je het maakt. Een surprise is natuurlijk het leukst als het iets te maken heeft wat ook bij diegene past. Heeft hij of zij hobby’s, kenmerkende eigenschappen, een sport, een verslaving of iets anders dan zou het leuk zijn om dan ook iets te maken dat daar op slaat. Hier begint het surprise idee.

De scouts maken ook een suprise. Eventueel aan de hand van loodjes trekken of met cadeautjes die meer mensen leuk kunnen vinden. De surprises worden uitgestald op een tafel. Tijdens de sinterklaas opkomt beginnen de scouts met geld verdienen door middel van een handelsspel. Daarna beginnen de scouts als een heuse veiling te bieden op de surprises. Natuurlijk moeten de surprieses mooi uitgevoerd zijn. Hoe mooier de surprise hoe meer er voor geboden wordt.

Benodigd materiaal

  • Surprises
  • Nep geld
  • Handdelsspel

Tips

  • Bedenk een handdelsspel met sint thema.
Lees 3134 keer Laatst aangepast op zondag, 28 oktober 2018 02:05
Log in om reacties te plaatsen