maandag, 31 augustus 2015 02:00

Laat me niet lachen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een kennismakingsspel met het onderwerp theater, toneel, expressie etc. Geschikt voor diverse leeftijden! Het doel van de activiteit is om de anderen aan het lachen te maken, terwijl zij juist proberen heel serieus te blijven en niet in de lach te schieten. Voor bevers kan deze activieit onderdeel zijn van de Fleur Kleur badge.

Beschrijving van de activiteit

Fleur Kleur oefent haar rol in een toneelstuk. Ze mag daar niet bij lachen. Stuiter trekt gekke gezichten en probeert haar aan het lachen te maken. Fleur houdt het lang vol, maar dan begint ze toch te lachen. Dan worden de rollen omgedraaid. Hoe lang houdt Stuiter het vol om niet te lachen?

Iedereen staat/zit in een kring. Een jeugdlid staat in het midden van de kring, hij/zij is de komiek en heeft als doel iemand anders aan het lachen te maken. De jeugdleden die in de kring staan/zitten proberen hun gezicht goed in de plooi te houden. Hoelang duurt het voordat iemand lacht? Wat haalt de komiek allemaal uit om de anderen aan het lachen te krijgen?  Als er iemand lacht, is dat de nieuwe komiek. Wil deze persoon niet? Forceer acteren niet, er is vast een ander jeugdlid dat wel graag wil.

Benodigd materiaal

  • Voor dit spel is geen materiaal nodig.

Tips

  • Theater/improviseren/acteren kan je niet forceren. Als een kind niet wil, laat deze dan even toekijken/meedoen in de grote massa.
Lees 6316 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 21:42
Meer in deze categorie: « Rupsentikkertje Stand in de mand »
Log in om reacties te plaatsen