donderdag, 17 november 2022 10:23

Zelf chocolademelk maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Chocolademelk maken van een chocoladereep.

Beschrijving van de activiteit

Gebruik altijd pure chocolade. Donkere chocolade bevat meer cacao en minder suiker waardoor je chocolademelk veel meer smaak krijgt. Is het uiteindelijk te bitter? Dan kan je altijd nog extra suiker toevoegen. Gebruik ruim 50 gram chocolade per kop. Neem altijd volle melk in plaats van halfvolle of magere. Wil je het iets zoeter? Gebruik dan bruine suiker, honing of ahornsiroop in plaats van kristalsuiker en pas op met de hoeveelheid. Het wordt al snel te zoet. Verwarm eerst de melk (en de suiker) en voeg daarna pas de chocolade toe  zo voorkom je dat de chocolade verbrandt.

  • Voeg voor een extra “zacht” effect een eetlepel maïzena toe. Verwarm 2/3 van de melk en meng de maïzena met het resterende deel koude melk.
  • Voeg de koude melk toe nadat je er de chocolade bij hebt gedaan, goed roeren.
  • Voeg áltijd, nooit niet, een snufje (zee)zout toe. Het geeft een extra kick, en het zout proef je waarschijnlijk niet eens. Het klinkt misschien gek, maar geloof ons: gewoon doen!
  • Uitgekeken op de ‘standaard’ choco? Voeg een snufje van je favoriete kruiden toe als kardemom, nootmuskaat, kaneel, gemalen kruidnagel en chili poeder.

Thema introductie bevers

Professor Plof heeft een pakketje gekregen. Wat zou er in zitten? Kunnen de bevers het raden? Professor Plof maakt het pakket je open: Het is een pan! Wat moet ik hier nou mee? Hij gaat verder met zoeken in het pakketje en vindt er chocolade en wat kruiden. Professor Plof denkt na toch maar even langs Rozemarijn te gaan, misschien kan ze hier iets mee. Rozemarijn doet de deur op en ziet Professor Plof met een pakketjes staan.

Benodigd materiaal

  • Melk,
  • Pan,
  • Chocolade
  • (houten) lepel
  • Eventueel kruiden als kardemom, nootmuskaat, kaneel, gemalen kruidnagel en chili poeder.

Veiligheid

Let op de allergieën.

Tips

Aanvullende informatie

Lees 962 keer Laatst aangepast op zondag, 20 november 2022 19:52
Log in om reacties te plaatsen