woensdag, 26 oktober 2022 10:35

Chil's waterdrink plaats

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Help op warme zomerse dagen de vogels en insecten in de tuin en bij het clubhuis.

Beschrijving van de activiteit

Chil zit in de schaduw bij de Talaab poel met zijn vleugels wijd verspreid. Mowgli en Shanti komen aanlopen en vinden het er maar gek uitzien. Chil legt uit dat op warme dagen voor vogels behoorlijk heet en te droog zijn. Ze zoeken de schaduw op, zitten met hun veren gespreid en ademen snel met hun bek open om af te koelen. Je kunt vogels helpen door een vogel badje neer te zetten, om uit te drinken en om in te badderen voor verkoeling.

Ook wilde bijen, hommels en andere insecten hebben water nodig. Tijdens droogte en hitte kunnen ze moeilijker water vinden. Een vogelbadje is te diep voor de veel kleinere bijen. Ze hebben een plek nodig om te kunnen zitten terwijl ze drinken. Maak daarom speciaal voor insecten een eigen drinkplaats.

Shanti bedenkt dat het voor Chil en alle andere vogels, maar ook insecten fijn is als er meer plekken zijn waar ze kunnen afkoelen en drinken zodat ze een groter stuk in de jungle kunnen afleggen

Chil weet een manier hoe Mowgli en Shanti dat kunnen maken.

Vogelbad

Zet een ondiepe schaal met water (enkele centimeters diep) op een voor vogels veilige plek: Op ca 2 meterafstand van struiken, met zicht op de omgeving en in de schaduw. Vogels kunnen eruit drinken en lekker in badderen voor verkoeling. Ververs het water dagelijks

Insecten drinkplaats

Neem een schaaltje en vul dit met stenen (of knikkers) van verschillende grootte. Giet water tussen de stenen. Insecten kunnen op de stenen zitten om te drinken, zodat ze niet verdrinken. Zet de drinkplaats bij bloemen zodat de wilde bijen en hommels ook wat kunnen eten.

Benodigd materiaal

  • Schaal
  • Water
  • Stenen of knikkers

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Aanvullende informatie

Lees 947 keer Laatst aangepast op dinsdag, 07 november 2023 00:19
Log in om reacties te plaatsen