dinsdag, 26 juli 2022 16:50

Dakgoot Regatta (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zeilrace in een regengoot.

Beschrijving van de activiteit

De deelnemers krijgen allemaal dezelfde materialen om een zeilbootje te maken.

Het vaarwater waarop gezeild wordt is, zoals de naam doe vermoeden, in een (dak)goot gegoten van ongeveer 3 meter. De lengte van deze goot is handig aan te passen aan de ruimte die beschikbaar is. Om er een echte race van te maken is het wel de bedoeling dat er twee beschikbare goten zijn van gelijke lengte. Er kan gebruik gemaakt worden van ronde goten in een standaard of goten met een platte bodem die uit zichzelf blijven liggen.

De “zeilers” van de bootjes bewegen hun bootje voort door tegen het zeiltje te blazen. Een nog niet zo makkelijke opgaven. De bootjes mogen niet aangeraakt worden. Wel kan er met een rietje geblazen worden of rechtstreeks met getuite lippen.

Zo kan er binnen en zonder wind gezeild worden.

Thema introductie voor water welpen:

Malchi en Jacala liggen in de waiguna rivier, vlak bij de Guha grotten bezig met een dakgoot en mini bootjes als Mowgli en Shanti aankomen lopen. "Wat zijn jullie aan het doen?" vraagt Shanti nieuwsgierig. Jakala verteld dat ze een mini regatta gaan houden tot aan de Nishaani-plaats.

Benodigd materiaal

  • Een stukje hout van 17,8 cm (7” inch) lang en 8,5 cm (3, 3/8” inch) breed
  • Een mast van 16,5 cm(6 1/2” inch) hoog.
  • Een plastic zeil,
  • Een plastic roer/vin
  • Een metalen kiel.

Balsahout wordt als ideaal beschouwd, andere houtsoorten blijven ook drijven en kunnen natuurlijk ook.

Binnen de basisontwerp regels kunnen Scouts hun zeilboten naar eigen keuze schilderen en decoreren.

Tips

  • Om de snelheid van het bootje te bevorderen kunnen er verschillende wijzigingen aan het bootje worden gedaan. Zo kan de plaatsing van de kiel en het roer en de grootte, vorm en locatie van het zeil invloed hebben. Een catamaran is een uitzonderlijk snel ontwerp. Of jullie dit willen kun je in de groep afspreken.
  • Het is ook leuk om te experimenteren met bochten in de goot. Een keerpunt kan een andere wind laten waaien.

Aanvullende informatie

Lees 451 keer Laatst aangepast op dinsdag, 02 mei 2023 21:33
Log in om reacties te plaatsen