maandag, 11 juli 2022 16:49

Slangenspel uit Litouwen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het is actief buitenspel uit Litouwen

Beschrijving van de activiteit

De jeugdleden moeten in een rij achter elkaar staan (als in de polonaise). Elke jeugdlid moet zijn handen op de schouders leggen van een andere verkenner die voor hem staat.

Het jeuglid die de laatste in de rij is heeft een vastgebonden ballon op zijn rug.

De slangenkop (de voorste in de rij) moet de slangenstaart (de laatste persoon) proberen te vangen. Wanneer de staart wordt gevangen, moet de laatste persoon van de rij van plaats veranderen en op een eerste rij gaan staan. De ballon komt bij de volgende staart.

Het spel eindigt wanneer het saai wordt.

Thema introductie

Bevers

Sterre Stroom In Naar Tsjechie haar boot naar Litouwen gevaren. Hier is ze zijn een scoutinggrop wezen kijken. De jeugdleden deden daar een erg leuk spel wat Sterre het slangenspel heeft genoemd.

Welpen

Ka is bij de ruïne Emaarate. Hier verteld hij dat er in (bijna) elk land scouting bestaat. Er zijn veel overeenkomsten zoals het dragen van een uniform en het opzeggen van de wet en de belofte. Maar ook dat het in veel landen er net een klein beetje anders uitziet. Zo zijn er in elk land verschillende spelen favoriet. In Litouwen spelen ze een spel wat het favoriete spel van Ka is: het slangen spel!

Benodigd materiaal

Ballon

Aanvullende informatie

Lees 1294 keer Laatst aangepast op maandag, 11 juli 2022 19:14
Log in om reacties te plaatsen