woensdag, 22 juni 2022 17:28

Natuurlijke boekversiering

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bewonder de schoonheid van de sprooksachtige dingen uit de natuur.

Beschrijving van de activiteit

Keet kleur/Marala wil heel graag haar sprookjesboek versieren. Waar kan je dat mee doen?

Een sprookjesboek is een belangrijk object geweest om verhalen, mythes en moralen over te brengen op de volgende generaties. Zorg daarom dat je een eigen sprookjesboek hebt. Deze kan je dan vullen met alle ervaringen, verhalen en avonturen die je op de RSW of op je groep beleeft. Maar een Scout zou geen Scout zijn als ze niet ook een “natuurlijk” element erop terug laten komen. Versier daarom je sprookjesboek met dingen die je in de natuur vindt en een link hebben met sprookjes (rozen, mooi gekleurde bladeren, niet gevaarlijke paddenstoelen, etc.) 

Benodigd materiaal

  • “Lege” sprookjesboeken
  • Als je niet buiten bent, zorg dan voor eigen outdoor materiaal 
  • Of verspreid eigen gekochte materialen buiten zodat die gebruikt kunnen worden 
  • teken spullen om mooie vondsten na te tekenen en een sprookjesachtige vorm aan te geven. (hoef je het niet uit de natuur te halen.)

Veiligheid

Let op! Je bent te gast in de natuur. Alles heeft een functie. Grote hoeveelheden uit de natuur wegnemen brengt schade. 

Tips

  • Je kan dit aan het begin van je RSW kunnen doen, en ze het hele weekend ook laten vullen met herinneringen. Neem een polaroid camera mee en dan heb je wat mooie herinneringen (en gelijk je kampherinnering) 
  • Verzamel je eigen mythische/ sprookjesachtige avonturen in je eigen sprookjesboek. Vind inspiratie in de regiospelenmappen tijd voor avontuur 2023.

Aanvullende informatie

Lees 680 keer Laatst aangepast op donderdag, 30 juni 2022 19:26
Log in om reacties te plaatsen