zaterdag, 30 april 2022 16:31

Sokkeltocht: Jouw Scouting in en na oorlogstijd

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bewust nadenken over scouting in en na oorlogstijd.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Op het dorpsplein van Hotsjietonia ziet Stuiter een oude foto hangen. Hij word nieuwschierig: Wie was dat? En wat voor uniform draagt hij / zij? Noa veeld dat dit een scout is en dat hij in de tweede wereld oorlog niet naar scouting mocht, maar omdat hij wel mensen wou helpen heeft hij nu een ere plaats op het dorpslein. Samen lopen Noa en Stuiter langs nog meer helden.

Thema introductie welpen

Akela en Chil staan samen in Haveli. Er worden overal sokkels geplaatst van familie van Chil en Akela. Zij hebben in de tweede wereld oorlog in het verzet gestreden. Mowgli en Shanti gaan via een tocht langs alle sokkels.

De activiteit

Ga opzoek naar relevante verhalen over Scouting in de Tweede Wereldoorlog. Het liefst van locale scouting helden die actief waren in het verzet tijdens de tweede wereldoorlog.

Zet hierna een (sokkel)tocht uit. Hierbij plaats je de helden verhalen op sokkels op interessante / relevante plekken onderweg. Bijvoorbeeld bij herdenkings monumenten, maar ook bijvoobeeld bij het huis van deze scouts ef plekken waar ze gewerkt hebben.

Benodigd materiaal

  • Een tocht
  • Database met o.a. scouts in het  verzet, scouting groepen die vernoemd zijn naar verzetshelden enzovoord
  • Netwerk oorlogsbronnen: interessante informatie over scouting in de oorlog

Tips

Voer het samen uit met de plaatselijke oranje vereniging voor meer publisiteit.

Lees 890 keer Laatst aangepast op zondag, 15 mei 2022 10:19
Log in om reacties te plaatsen