zondag, 07 november 2021 14:09

Denkdag: kaart sturen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een ander laten weten dat je aan hem of haar denkt of door een kaart te sturen.

Beschrijving van de activiteit

Themaverhaal bevers

Als Stuiter bij Keet Kleur binnenkomt, ligt haar tafel vol met papier, karton, lijm en kleurpotloden. Keet is druk bezig en merkt eerst niet eens, dat Stuiter binnenkomt. “Wat ben  je aan het doen?”, vraagt Stuiter. Keet vertelt dat ze kaarten maakt. Die stuurt ze naar Stanley, omdat hij haar geholpen heeft met haar laptop. En naar haar oma, omdat die gevallen is. Ze noemt nog veel meer mensen waar ze een kaart voor maakt.

Themaverhaal welpen

In het huisje van Shanti en Mowgli is het stil. Je hoort alleen af en toe “Zo, die is ook af”. Of ‘’Zullen we die buren ook een kaart sturen?” Als alle kaarten af zijn, brengen Shanti en Mowgli ze weg naar mensen in hun dorp. Mensen die ziek of alleen zijn. Of mensen die geholpen hebben.

Het spel

Bij veel scoutinggroepen over de hele wereld wordt Denkdag (Word Thinking Day) gevierd. In het woord Denkdag zit het woord ‘denken’; denken aan een ander om een bepaalde reden. Laat die ander weten, dat je aan hem of haar denkt door een kaart te sturen.

Bijvoorbeeld

 • Een ziek familielid of een familielid die het nu moeilijk heeft
 • Een zieke klasgenoot of een klasgenoot die het nu moeilijk heeft
 • Vrijwilligers in de groep of buiten de groep, die ervoor zorgen dat je groep kan draaien. Dat kunnen ook mensen zijn die niet zo opvallen, maar toch belangrijk zijn, bijvoorbeeld degene die het gras maait of degene die zorgt dat er schone handdoeken zijn of dat de toiletten schoon zijn.
 • Of de buren van jouw clubgebouw. Bij elke opkomst komen er weer soms luidruchtige scouts. Zeker bij een feestje. Deze buren passen ook op je clubhuis.
 • Het kan ook de ambtenaar of wethouder zijn waar jouw groep veel mee te maken heeft.
 • Misschien is er nog een groep in jouw woonplaats.
 • Misschien heb je contacten met een groep of scout in een ander land.

Maak die kaarten zelf. Dat is nog leuker voor de ontvanger. Laat je leden dus zelf hun kaart maken, passend bij hun leeftijd en hun creativiteit. Als ze geen idee hebben, dan zijn er ongetwijfeld leden of ouders van leden die tips hebben of voorbeelden kunnen maken. Misschien willen die wel helpen tijdens de opkomst. Er zijn in de bibliotheek ook boekjes over kaarten maken en op internet zijn er websites.

Benodigd materiaal

 • Karton, enveloppen, papier
 • Potloden, verf, kwasten, viltstiften, kleurpotloden
 • Scharen
 • Lijm
 • Eventueel voorbeelden
 • Postzegels

Veiligheid

 • Gebruik bij de bevers scharen die geschikt zijn voor kleuters. Of laat ze het papier scheuren.
 • Gebruik lijm die uitwasbaar is.
Lees 658 keer Laatst aangepast op maandag, 07 februari 2022 19:45
Log in om reacties te plaatsen