zondag, 22 augustus 2021 16:15

Het Jungle dieren feest bij Bas Bos en Rebbel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De Bevers maken kennis met verschillende jungle dieren, hun eigenschappen en de onderdelen van hun leefomgeving die belangrijk voor hen zijn.

Beschrijving van de activiteit

Themaverhaal

Bas Bos heeft zin in een feestje. “Zullen we een dierenfeestje houden?” vraagt hij aan Rebbel. “Ja, dat is leuk, ik zal de eekhoorns, konijnen en honden uitnodigen!” zegt Rebbel. “Nou, weet je Rebbel, ik dacht meer aan een bijzondere-dieren-feestje, want er wonen zoveel dieren op de wereld.” Rebbel denkt even na: “Ja, een jungle dieren feestje!”

Bas Bos en Rebbel hebben een aantal bijzondere dieren uitgenodigd voor het jungle dieren feestje. Ieder dier heeft zijn eigen plekje en bij ieder dier doen de Bevers een activiteit. Omdat het allemaal inloopactiviteiten zijn is het een bijzonder geschikt programma voor tijdens een open dag. Bas Bos en Rebbel hebben niet zomaar wat dieren uitgenodigd. Ze hebben gezocht naar echte jungle dieren. Maar het verdrietige nieuws is dat de omgeving van deze dieren wordt bedreigd. Door middel van de activiteiten leren de Bevers welke onderdelen van de omgeving voor deze dieren van belang zijn en hoe ze deze dieren kunnen beschermen.

Voorbereiding

Verdeel het clubhuis/ terrein in een aantal zones. Voor ieder dier is er een zone. Je kunt hier bijvoorbeeld poster, plaatjes, foto’s ophangen van de betreffende diersoort. Maar natuurlijk kan ook iedere leider/ster zich verkleden als dier. 

Dieren

 • Jaguar: Deze ‘jager’ kan zich als geen ander verstoppen en heel goed kijken en luisteren. Help jij de Jaguar door het vinden van alle dieren die verstopt zijn (dierengeluiden gemaakt door oudere kinderen of leiding)
 • Orang-Oetan: De Orang-Oetan is een echte klimmer. Met zijn lange, gespierde armen en handen klimt hij van boom naar boom. Help jij de Orang-Oetan door een parcours in het bos af te leggen, waarbij je over van alles heen moet klimmen)
 • Panda: De panda is eigenlijk een beetje een luie donder. Hij doet niet zoveel, maar is wel het grootste deel van de dag bezig met eten en drinken. Help de panda door ook even uit te rusten. Met een glaasje ranja/ water lekker even chillen. 
 • Zeeschildpad: Deze bewoners van de zee, zijn al heel oud en overleven al lang, maar ze hebben erg veel last van alles wat niet in de natuur thuis hoort. Help jij deze dieren door alles te vinden dat niet in de natuur thuishoort.
 • Dolfijn: Dolfijnen zijn mooie sierlijke zwemmers die over de hele wereld voorkomen. Ze kunnen (bewegende) voorwerpen in de ze localiseren door echo, wij mensen door ze te zien of te voelen. Herken voorwerpen door ze te voelen?
 • Walvis: Deze zeereus zijn de grootste zee zoogdieren te wereld.
 • Haai: Haaien staan aan de top van de voedselketen in de oceaan en zijn daardoor erg belangrijk voor gezond leven in de zee. Durf jij dingen te eten die je zo snel niet (her)kent, of er anders uitziet als anders. Bijvoorbeeld groene macaroni en blauwe rijst (gekookt in water met voedselkleurstof)
 • Olifant: Deze reus van de jungle is erg slim, maar hij heeft wel veel grond nodig. Help de olifant door met je eigen blote voeten de verschillende ondergronden te voelen. 
 • IJsbeer: Deze witte knuffelbeer heeft een uitstekende neus, daarom herkent hij op grote afstand al andere dieren. Kun jij de IJsbeer helpen met herkennen van de verschillende dieren? Speel hier “Wie ben ik?” maar dan met dieren.
 • Koraal: Ziet er erg mooi uit maar door de opwarming van de aarde erg bedreigd. Maak samen een mooie onderwaterwereld met koraal op bijvoorbeeld een stuk behangpapier. Het leukste is natuurlijk om dit te vingerverven

Benodigd materiaal

 • Aankleding van de diverse dierzones
 • Scouts, Explorers of leiding voor dierengeluiden
 • Klim parcours
 • Ranja, kussens, hangmatten 
 • Voorwerpen die niet in de natuur thuishoren, maar er wel goed in ‘opgaan’. (Bv. punaise, viltstift, elastiekje, etc.)
 • Blote voeten pad. 
 • Afbeeldingen van verschillende diersoorten
 • Behangpapier, verf en kwasten
 • Verschillende etenswaren, gekookt met voedselkeurstof.
 • Voelkim

Tips

Bas Bos en Rebbel hebben een aantal bijzondere dieren uitgenodigd voor het jungle dieren feestje. Ieder dier heeft zijn eigen plekje en bij ieder dier doen de Bevers een activiteit. Omdat het allemaal inloopactiviteiten zijn is het een bijzonder geschikt programma voor tijdens een open dag. Bas Bos en Rebbel hebben niet zomaar wat dieren uitgenodigd. Ze hebben gezocht naar echte jungle dieren. Maar het verdrietige nieuws is dat de omgeving van deze dieren wordt bedreigd. Door middel van de activiteiten leren de Bevers welke onderdelen van de omgeving voor deze dieren van belang zijn en hoe ze deze dieren kunnen beschermen.

Lees 1294 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 16:29
Log in om reacties te plaatsen