donderdag, 15 juli 2021 14:41

De jonge woudlepers en het verdwenen woudlopershandboek

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

Week kamp bij de welpen waarbij de jonge woudlopers (Kwik, Kwek en Kwak + Lizzy, Juultje en Babbetje) krijgen een brief van Theodoor Prul (leider van de jonge woudlopers) dat het Woudlopers handboek is verdwenen en dat zo op het hoofdkwartier worden verwacht met alle hulp die ze maar kennen en zo kwamen ze bij de welpen uit.

Themaverhaal

De jonge woudlopers (Kwik, Kwek en Kwak + Lizzy, Juultje en Babbetje) krijgen een brief van Theodoor Prul (leider van de jonge woudlopers) dat het Woudlopers handboek is verdwenen en dat zo op het hoofdkwartier worden verwacht met alle hulp die ze maar kennen en zo kwamen ze bij de welpen uit.

Woudlopersleiding Breedborst  zit in het woudloperslokaal en was bezig met het bijwerken van het woudlopershandboek. Op een gegeven moment word hij door jonge woudlopers weggeroepen en laat het woudlopershandboek in het gebouw liggen. Als hij terug komt ziet hij dat er iemand wegloopt uit het gebouw en dat het woudlopershandboek niet op de plek ligt waar hij hem had neergelegt.

Globale planning

Zaterdag

Woudlopers leiding Breedborst wacht de welpen op, verteld wat er gebeurt is en vraagt de welpen nogmaals om te helpen. Samen gaan ze naar het gebouw van de woudlopers om daar naar aanwijzingen te zoeken

Slaapzaal inrichten en omgeving van gebouw verkennen. Hier vinden ze een bijzondere aanwijzing: een stuk stof van mogelijk een kledingstuk

Zondag

Breedborst wil natuurlijk weten wat voor vlees hij in de kuip heeft. Daarom organiseert hij een jonge woudlopers training waarbij o.a. (vuurtafel) gepionierd word, vuur gestookt, hutten gebouwd en dergelijke

Aan het eind van de middag komt er tussen de bomen een (kleine) drone aangevlogen met daaraan een brief. Breedborst pakt de brief en leeft die hardop voor. Hier in staat in dat het woudlopershandboek terug gebracht word als er een aantal voorwerpen geleverd word te weten:

 • Het geluksklavertje van Guus Geluk
 • Het kompas der Wijsheden
 • Oom Dagoberts hoge hoed
 • Oma Duck's rieten mand
 • De strik van Lizzy, Juultje en Babetje

Maandag

Oom Dagobert komt langs, De zware jongens zijn gesignaleerd in de buurt van zijn geldpakuis. er word een bosspel gespeeld waarbij het pahuis bewaakt moet orden. Ook Donald laat per ongeluk zijn hoed liggen

Dinsdag

Vandaag een speurtocht. Hierbij word de kompas der Wijsheden gevonden

Woensdag

Vandaag komt oma Duck langs. Ze heeft wat hulp nodig onderweg is ze ingredienten kwijt geraakt. De zware jongens hebben ze afgepakt. door ruil en haandelsspel krijgen de welpen de ingredienten terug. samen met oma Duck maken ze er een heerlijk (dutch oven) stoof gerecht van. als dank vor de ingredienten en gezellige dag krijgen ze haar mand.

Donderdag

Guus Geluk heeft kaartjes voor het zwembad gewonnen en neemt de wepen mee naar het zwembad

of

Guus geluk wil met de welpen gaan schatzoeken in het strand van de plaatselijke zwemplas

Vrijdag

wedstrijd tussen de roodkapjes patrouille (Lizzy, Juultje en Babetje) en de jonge woudlopers. De roodkapjes patrouille wint waardoor iedereen een strik krijgt

Zaterdag

Breedborst bedankt de welpen en deelt de kampbadges uit.

Tips

Leg in een hoek een flinke stapel oude (donaldduck) stripboeken en kleurplaten

Voor het maken van groepjes kun je er voor kiezen om Kwik (blauw), Kwek (rood) en kwak (groen), Lizzy (2 staartjes), Juultje (1 staartje) en Babbetje (haarband) als namen van de groepjes te geven.

Bij de jonge woudlopers word heel veel gebruik gemaakt van afkortingen. Het is erg leuk om dat tijdens het kamp ook te doen bijvoorbeeld:

 • C.O.R.V.E.E. = Curiose Opruim Race Voorkomt Eindeloos Eten
 • B.E.D.T.I.J.D. = Beoogd Eind Doet Tijdelijk Induttende Jeugdigen Dromen
 • Z.W.E.R.F.D.O.D.O. - Zeer Weetgierige En Rasechte Formidabele Dieren Onderzoeker in het Kwadraat
 • B.R.A.L.L.E.N.D.E. B.U.L.L.E.B.A.K. - Breedsprakige en Robuuste Afdwinger van Lovenswaardige Listigheid, Eindeloos Nijver Doorzettingsvermogen en Eerlijkheid, tevens Bestrijder van Uitzonderlijk Lafhartige Luisheid, Ergerniswekkend Broddelwerk en Amateuristische Knoeierij
 • D.R.U.I.L.H.A.N.N.E.S. - Doortastend Raadplegende Uitpluizer van Indianenverhalen met een Langvergeten Historische Achtergrond over Nachtelijke Narigheid met een Edelmetalen Schat
 • P.U.I.K.B.U.I.K. - Plechtige Uitzetter van Interessante Karweitjes in de Buitenlucht voor Uniformdragende Intelligente Kinderen
 • F.L.U.B.B.E.R.W.A.N.G. - Fantastisch Lesgevend, Uitzonderlijk Begaafd Begeleider van Ecologische Reisjes en Waakzaam Aanklager van Natuur Grievers.
 • M.E.R.G.P.I.J.P. - Meervoudig Erkend Raadgever bij Grote Paleontologisch Interessante Jeugd Projecten

Gekoppelde activiteiten

Lees 829 keer Laatst aangepast op woensdag, 19 oktober 2022 15:31
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Log in om reacties te plaatsen