zaterdag, 06 februari 2021 14:46

Winterse bloemen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdekken dat er ook bloemen bloeien in de winter

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Stuiter is onderweg naar Bas Bos als hij net het bos uit komt lopen met een paar bloemen in zijn handen. Stuiter reageert verbaast: Het is toch winter en er bloeit toch niks in de winter.... Bas reageert vrolijk: Natuurlijk bloeit er wat in de winter, Misschien niet zo veel als in de zomer maar er bloeit wel zeker wat!

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanty zitten bij de Talaab poel als Marala met een aantal bloemen aan komt lopen. Mowgli vraagt waar Marala die bloemen gekocht heeft. Marala antwoord: Deze heb ik niet gekocht, dit zijn vers geplukte bloemen. Shanti gelooft het niet: het is hartje winter: dan bloeien er toch geen bloemen?

De activiteit

In de lente en de zomer zijn er volop bloemen in alle kleuren en maten. Ook in de herfst bloeit het een en ander, maar wist je dat er ook in de winter bloemen bloeien? Soms zijn het planten die op een beschut plekje uit de wind staan of het zijn stugge volhouders die ondanks de kou blijven bloeien zoals bijvoorbeeld het madeliefje. Ook zijn er planten die juist nu bloeien, bijvoorbeeld de toverhazelaar en het sneeuwklokje. Planten in de stad en tussen de stoeptegels groeien en bloeien door. Tussen de huizen en tegels is het vaak een beetje warmer. De bloemen geven kleur in de grijze koude wintertijd.

Opdracht 1:

Knip een rond dik wit papier en verdeel dit als een pizza in 8 punten. Kleur de punten in met kleurpotlood  / stift. Maak bijvoorbeeld een gele punt, een rode punt enz.. Hou ook één punt wit, want er zijn ook witte bloemen. Ga buiten op zoek naar bloemen in de kleuren van jouw pizza-punten. Lukt het om van elke kleur een bloem te vinden? Kijk ook goed dicht bij de grond naar kleine plantjes en bloemetjes.

Opdracht 2:

Neem je stoepkrijtjes mee naar buiten en teken plantjes en bloemen in alle kleuren op de stoep. Ook kun je kiezelstenen kleuren met krijt en leg deze stenen in de vorm van een mooie bloem. Of schrijf de namen bij de plantjes die tussen de tegels staan. De postbode en iedereen die langs komt kan genieten van jouw fleurige bloemengroet.

Benodigd materiaal

  • Een groot stuk dik wit karton
  • Schaar,
  • Kleurpotloden
  • Stoepkrijt
Lees 1122 keer Laatst aangepast op zaterdag, 06 februari 2021 14:47
Log in om reacties te plaatsen