zondag, 31 januari 2021 14:49

Kettingreactie via zoom

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een woord, zin of bericht via zoom en neem dit op.

Beschrijving van de activiteit

Maak een team van ongeveer 6 tot 9 personen en bedenk een woord, een bericht of iets dat je wilt uitbeelden. Verdeel de letters over het team en bedenk in welke volgorde jullie gaan zitten. Nummer 1 neemt de eerste letter, de 2de de tweede letter, ect… Bij 6 personen heeft nummer 1 dus ook de 7de letter, de 14de ect. Teken deze letters op papier of karton en laat die om beurten voor de camera zien. De beheerder van de zoom vergadering zet de deelnemers (kleine beeldjes) in de juiste volgorde en coördineert het verloop van het spel. Hierdoor wordt het woord of het bericht leesbaar. Neem dit op en deel het met vrienden.

Voor wat extra uitdaging

Maak een lijst met figuren en beeld deze uit. Denk aan: ster, kroon, virus, hart, gezicht enz. Stel een bepaalde tijd en maak samen zoveel mogelijk figuren. Omdat de volgorde van de schermen vaak per persoon verschillend is, is het belangrijk dat één iemand de leiding heeft en de rest instructie geeft wat ze moeten doen/uitbeelden. 

Benodigd materiaal

  • Papier / karton A4 formaat
  • Kleurpotloden / viltstiften of verf
  • Laptop / telefoon met zoom app

Veiligheid

  • Denk aan de a.v.g. regels
  • Gebruik een nickname i.p.v. je eigen naam

Tips

  • In plaats van letters kan je ook woorden gebruiken waardoor je een langer bericht kunt maken.
  • Extra moeilijk maak je het door het semafooralfabet te gebruiken.
  • Tijdens een JOTA / JOTI is dit een hele leuke opdracht om tussen meerdere groepen te spelen en te kijken of je elkaars boodschap kunt ontcijferen.
Lees 1176 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 maart 2021 21:28
Log in om reacties te plaatsen