dinsdag, 26 januari 2021 15:50

Genderbread persons maken

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Gender is een van die dingen die iedereen denkt te begrijpen, maar de meeste mensen doen dat niet. Gender is niet binair. Het is niet het een of het ander. In veel gevallen is het beide/en. Een beetje van dit, een vleugje van dat. Deze smakelijke kleine gids is bedoeld als een voorgerecht voor gender begrip. Het is oké als je na het lezen ervan hongerig bent naar meer. In feite, dat is het idee.

Beschrijving van de activiteit

Gender is een van die dingen die iedereen denkt te begrijpen, maar de meeste mensen doen dat niet. Gender is niet binair. Het is niet het een of het ander. In veel gevallen is het beide/en. Een beetje van dit, een vleugje van dat. Deze smakelijke kleine gids is bedoeld als een voorgerecht voor gender begrip. Het is oké als je na het lezen ervan hongerig bent naar meer. In feite, dat is het idee.

Binnen dit programma gaan de leden aan de slag met het maken van genderbread persons. Na het maken kunnen ze hun genderbread person versieren op de manier die fijn is voor hen. Dat mag natuurlijk aan de hand van de infograph Genderbread Person, maar dat hoeft niet. 

Het spel programma is uitdagender/langer te maken door het te combineren met bijv. een postenspel waarbij de leden verschillende posten moeten bezoeken om de ingrediënten voor hun genderbread persons te verzamelen. Aangezien het programma is bedacht voor Explorers(+) gaan wij uit van de creativiteit van de opkomstmaker(s) om invulling te geven aan het postenspel. Dit kan natuurlijk gelinieerd zijn aan het onderwerp rondom de genderbread persons, maar is niet noodzakelijk. Indien je ervoor kiest om ook in het postenspel direct met dit onderwerp aan de slag te gaan, neem dan de sociale veiligheid in ogenschouw. Het is belangrijk dat de opkomst voor iedereen leuk is en dat de sfeer binnen de groep veilig is om over het onderwerp te spreken. Forceer mensen niet tot dingen of uitspraken die zij niet willen doen of waar zij zich onzeker bij voelen.

Presenteer aan het einde van dit programmaonderdeel allemaal je Genderbread Person en vertel er wat meer over.

Wat heb ik nodig voor het maken van de genderbread persons?

Voor de Genderbread Persons:

 • 200 g zelfrijzend bakmeel (bijv. Koopmans)
 • 75 g boter
 • 75 g donkerbruine basterdsuiker
 • 1 tl kaneel
 • 2 tl gemberpoeder
 • 3 volle el golden syrup
 • Decoratiestiften (bijv. Dr. Oetker)

Keukengerei

 • Bloem om te bestuiven
 • Koekman-uitsteker
 • Mixer met deeghaken
 • Plastic huishoudfolie

Hoe maak ik de Genderbread Person?

 1. Verwarm de oven voor en leg een bakplaat met daarop bakpapier klaar.
 2. Doe 200 g Zelfrijzend Bakmeel met de theelepel kaneel en twee theelepels gemberpoeder in de beslagkom.
 3. Smelt 75 g boter, 75 g donkere basterdsuiker en 3 volle eetlepels syrup op een laag vuur. Het mengsel hoeft niet te koken.
 4. Voeg het vloeibare mengsel direct toe aan het kruidige meel in de beslagkom. Kneed met de mixer met deeghaken in ca. 3 minuten tot een soepel deeg. 
 5. Pak het ginger bread deeg in huishoudfolie in en laat het tenminste een uur rusten. Dan trekken de kruiden goed in en wordt het deeg steviger om uit te rollen.
 6. Bestuif het aanrecht met bloem. Rol van het gingerbread deeg uit tot +- 4-5 mm dikte. Steek hier zoveel mogelijk mannetjes uit. Maak van de restjes gingerbreaddeeg opnieuw een bol en rol het weer uit en steek er mannetjes uit, net zo lang totdat het deeg op is.
 7. Leg de mannetjes op de bakplaat. TIP: leg de koekmannetjes niet te dicht bij elkaar, het deeg loopt namelijk een beetje uit, dus hou aan elke kant tenminste 2 cm ruimte aan.
 8. Bak de gingerbread poppetjes in ongeveer 10 minuten gaar. Laat de koekjes goed op de bakplaat afkoelen, dan worden ze lekker knapperig.
 9. Als de gingerbread poppetjes koud zijn, kun je ze versieren. Laat het glazuur even drogen, zodat het hard wordt en goed blijft zitten.

Benodigd materiaal

Voor de Genderbread Persons:

 • 200 g Zelfrijzend Bakmeel (bijv. Koopmans)
 • 75 g boter
 • 75 g donkerbruine basterdsuiker
 • 1 tl kaneel
 • 2 tl gemberpoeder
 • 3 volle el golden syrup
 • Decoratiestiften (bijv. Dr. Oetker)

Keukengerei

 • Bloem om te bestuiven
 • Koekman-uitsteker
 • Mixer met deeghaken
 • Plastic huishoudfolie

Infographic gingerbread person

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 5 Gendergelijkheid.

Lees 1669 keer Laatst aangepast op donderdag, 11 november 2021 14:07
Log in om reacties te plaatsen