donderdag, 15 oktober 2020 17:39

Herfstblad schilderijen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers op een creatieve manier met het bos bezig te laten zijn. 

Beschrijving van de activiteit

Thema Inleiding

Keet Kleur loopt het lokaal binnen met een handvol herfstbladeren in verschillende kleuren. “Wat kunnen de herfstbladeren mooie kleuren hebben, je zou er zo een mooi schilderij mee kunnen maken”. “Dat is een leuk idee” zegt Stuiter “Een schilderij maken, of een poster, van herfstblaadjes, misschien weet Bas Bos wel een goede plek om mooie blaadjes te vinden“. Keet en de staf vinden dat een goed idee en gaan Bas zoeken. “Ik wilde net naar het bos gaan om eikeltjes voor de eekhoorntjes te verstoppen, maar daar liggen vast ook wel mooie gekleurde bladeren, willen jullie mee?”. “Bas, waarom ga je eikeltjes verstoppen voor de eekhoorntjes, is dat niet gemeen?” vraagt Stuiter. Bas moet lachen, “Nee Stuiter, de eekhoorntjes verstoppen ook zelf hun eikeltjes, zodat wanneer ze honger krijgen in de winter, ze ze weer kunnen vinden, maar de eekhoorntjes weten niet precies waar ze verstopt zijn, dus ik verberg er elk jaar een paar extra, dan kunnen ze die ook vinden.” Stuiter vind dit een goed idee “Maar wat als niet alle eikeltjes gevonden worden?”. “Met een beetje geluk worden dat dan nieuwe boompjes in de lente” zegt Bas.

Het spel

De bevers gaan samen met Keet en Bas naar een mooi plekje in het bos om daar eikeltjes en andere nootjes te verstoppen voor de eekhoorntjes. Ook vinden ze daar mooie gekleurde bladeren. Voordat ze terug naar het lokaal gaan, doen ze nog een spelletje Boompje verwisselen.

Terug in het lokaal kunnen de bevers met de gevonden nog een mooi herfst schilderij maken.

Benodigd materiaal

  • Vel papier per bever
  • Lijm en verf
  • Scharen en ander knutselmateriaal
  • Zak nootjes / eikeltjes

Veiligheid

  • Let op scherpe dingen zoals glas op de grond, voordat de bevers bladeren gaan zoeken.
  • Scharen zijn ook scherp.

Tips

  • Je zou een speurtocht kunnen maken naar de plek in het bos, ipv samen met Bas te gaan lopen.
  • In plaats van een schilderij per bever zou je ook een gezamenlijk herfst schilderij kunnen maken en die in het lokaal op kunnen hangen.
  • Maak de tocht niet al te lang, maximaal een kwartiertje anders heb je niet veel tijd meer voor de andere onderdelen.
Lees 1170 keer Laatst aangepast op dinsdag, 20 oktober 2020 12:21
Log in om reacties te plaatsen