maandag, 07 september 2020 14:30

Goldrush in Amerika

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

"Geld" verdienen in Amerikaans thema

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Vlak bij de ruïne Emaarate zit een Chil de wouw zij verteld dat ze naar Amerika is gevlogen.

De activiteit

Een paar eeuwen geleden trok iedereen massaal naar Amerika. Iemand had er goud gevonden. In het bos staan een aantal emmers met modder erin. In die emmers zitten een aantal kiezelstenen, enkele daarvan zijn goud geverfd: de goudstukken. Met een kaart kunnen we de emmers in het bos vinden. Wanneer een emmer is gevonden en de claim is niet bezet, dan plaatst het groepje een bordje bij de emmer met hun naam erop.

Daarna gaan ze gezamenlijk naar het goudzoekershoofdkwartier terug om vier houten haringen te halen. Deze worden in een vierkant rond de emmer in de grond geslagen. Dan halen ze een stuk touw op om de claim af te zetten. Nu is de claim officieel van hen. Het is nu tijd om bij het goudzoekershoofdkwartier een zeef te halen. In die tijd waren dat geen luxe dingen. Dus gebruiken we een oud pannendeksel waar we met een priem gaten hebben ingeslagen.

Er wordt geschept in de emmer en zo wordt al het goud eruit gehaald. Wanneer de groep denkt dat er geen goud meer in de emmer zit, worden hun spullen opgeruimd en weer terug ingeleverd.

Daarna wordt gezocht naar een nieuwe claim. Het kan dus gemakkelijk voorkomen dat een claim meerdere malen wordt bezocht door verschillende groepen en wie het eerste komt zal het meeste goud ophalen. Aan het einde van het spel wordt gekeken wie het meeste goud heeft. Zij zijn de winnaars.

Benodigd materiaal

  • Emmers,
  • Kiezelstenen, waarvan een aantal goudkleurig geverfd,
  • Pannendeksels,
  • Haringen,
  • Hamer & touw
Lees 638 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 15:12
Log in om reacties te plaatsen