maandag, 15 juni 2020 21:57

Spelletjes uit andere landen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Kennis maken met spelletjes, die gespeeld worden in andere landen.

Beschrijving van de activiteit

Stuiter zit bij Sterre Stroom aan tafel. Hij wil graag weten welke spelletjes er door kinderen in het buitenland gespeeld worden. Natuurlijk wil Sterre hier ales over vertellen.

Shanti en Mowgli willen graag weten welke spelletjes kinderen in andere landen doen. Dat weet Chil. Hij heeft het gezien op zijn vliegtochten over de wereld.

Hoe laat is het, meneer Wolf – Canada en USA

Iemand is meneer Wolf. Hij staat op een bepaalde afstand van de startlijn met zijn rug naar de startlijn. De andere spelers staan achter de startlijn. Ze roepen ‘hoe laat is het, meneer Wolf?’ Meneer Wolf draait zich om en geeft antwoord, bijvoorbeeld ‘6 uur’. De spelers mogen dan 6 stappen vooruit. Meneer Wolf draait zich weer om. De spelers vragen weer hoe laat het is.

Als de spelers in de buurt van meneer Wolf komen, dan kan hij in plaats van de tijd ‘etenstijd’ roepen. De spelers rennen naar de startlijn. Meneer Wolf probeert hen te tikken.

Let erop, dat de grond vlak is.

Dit spel kan binnen en buiten gespeeld worden.

Dit spel kan ook door bevers gespeeld worden. Tel dan als leiding hardop het aantal stappen, dat gezet mag worden. Bijvoorbeeld: een, twee, drie, vier, vijf, zes. De bevers zetten dan telkens een stap. De bevers kunnen hardop of zachtjes mee tellen.

Knikkeren – Peru

Nodig: drie kuiltjes, gegraven op een afstand van ongeveer 2 meter van elkaar. Er is geen gras. Voor elke speler een knikker.

Er wordt een volgorde van de kuiltjes afgesproken. De spelers proberen zo snel mogelijk hun knikker in alle drie de kuiltjes te schieten.

Wie als eerste mag schieten wordt als volgt bepaald: alle spelers staan bij het eerste kuiltje en schieten hun knikkers naar het derde kuiltje. Wiens knikker het dichtste bij het derde kuiltje ligt, mag beginnen met het spel.

Komt je knikker meteen in het eerste kuiltje, dan mag je doorspelen en proberen je knikker in het tweede kuiltje te schieten. Lukt dat niet, dan is degene aan de beurt wiens knikker nu het dichtste bij het derde kuiltje ligt.

Benodigd materiaal

knikkers

Lees 2794 keer Laatst aangepast op woensdag, 17 juni 2020 23:20
Log in om reacties te plaatsen