donderdag, 04 juni 2020 19:48

Bas Bos natuur slangen en ladders

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Natuur opdrachtjes uitvoeren aan de hand van het spel slangen en ladders.

Beschrijving van de activiteit

Bas Bos weet dat er in de natuur veel te tellen is, bijvoorbeeld poten: Een spin heeft altijd 8 poten, insecten hebben 6 poten, konijnen 4 poten, vogels 2 poten. Slangen hebben geen poten. Rupsen lijken 16 poten te hebben, een rups heeft echter maar 6 echte poten, de overige 10 (propoten) kan hij intrekken. Een jonge duizendpoot heeft 14 poten. De volwassen duizendpoten die je in Nederland in je achtertuin kunt vinden hebben zo’n 30 tot 42 poten. Dat is heel veel, maar geen duizend. Om te ontdekken hoeveel er van alles is geeft Bas Bos een variant van slangen en ladders bedacht.

Bas bos tekent met stoepkrijt een vierkant met 5x5=25 vakjes op de stoep en de nummers van 1 t/m 25 erin. Het spel speel je met een dobbelsteen, elke speler heeft een voorwerp (bv een steen) waarmee hij van 1 naar 25 probeert te komen. Teken enkele slangen (bijvoorbeeld tussen 10 en 2), en trappen (bijvoorbeeld tussen 4 en 8). Bij een slang moet je terug en bij een trap mag je vooruit. Op elk vakje waar je terecht komt krijg je een telopdracht: bedenk de (uitvoerbare) telopdrachten vooraf samen met de bevers en schrijf ze op. Bijvoorbeeld:

  • Op vakje 6 ‘Vind 6 witte bloemen’,
  • Op vakje 8 ‘Tel de 8poten van een spin’,
  • Op vakje 13 ‘Raak 13 groene bladeren aan’,
  • Op vakje 23 ‘Puk 23 grassprieten’.
  • Etc.

Elk getal waar ze op staan komt over een met het te telen natuur getal

Speel het spel en laat de natuur-telopdrachten echt uitvoeren, de bevers zoeken dus 6 bloemen, waarbij hardop wordt geteld. Wie het eerst op vakje 25 komt heeft gewonnen.

Benodigd materiaal

  • Stoepkrijt,
  • Dobbelsteen,
  • Stenen,
  • Pen en papier
Lees 1888 keer Laatst aangepast op vrijdag, 05 juni 2020 10:41
Log in om reacties te plaatsen