donderdag, 28 mei 2020 20:08

Seizoens elfje gemaakt voor Mor

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laat welpen hun indrukken en ervaringen in de natuur op een poёtische manier vertalen door het schrijven van een bijzonder gedichtje.

Beschrijving van de activiteit

Mor kan pronken met zijn mooie veren. Mowgli en Shani willen ook kunnen pronken met iets. Mor weet hier wel een oplossing voor. Mowgli en Shanti kunnen pronken met taal. Mor stelt voor om een elfje te maken. Een elfje is een gedicht dat uit elf woorden bestaat. De eerste regel bestaat uit 1 woord, de tweede uit 2 woorden, de derde regel uit 3 woorden en de vierde uit 4 woorden. De vijfde regel bestaat weer uit 1 woord.

Het is aan te raden eerst te oefenen met het maken van elfjes, door bijvoorbeeld een elfje over een onderwerp uit het dagelijks leven op te schrijven.

Mor geeft de welpen papier, een potlood en iets om op te zitten. Vraag hen een rustig plekje in het groen op te zoeken waar zij op voldoende afstand van elkaar zijn en niet met elkaar kunnen praten. Op dat plekje gaan zij zitten.

Als zij rustig zitten nemen zij goed de omgeving in zich op door te kijken, ruiken, voelen en luisteren. Hoe merken zij dat het zomer/herfst/winter of voorjaar is? Waar denken zij aan en wat voelen zij bij dit jaargetijde?

Nu is het tijd om een elfje te schrijven. Dit doen individueel individueel en in stilte.

Roep de welpen na tien minuten terug en laat hen door elkaar lopen. Bij iedereen die zij tijdens dit lopen tegenkomen wordt letterlijk stilgestaan en worden de elfjes aan elkaar voorgelezen.

Deze activiteit kan ieder seizoen worden herhaald. Na vier seizoenen kunnen de elfjes naast elkaar worden gelegd. Kunnen de welpen raden over welk seizoen het elfje gaat? Zijn er verschillen tussen jongens en meisjes in hun beleving van de seizoenen?

Benodigd materiaal

  • Stevig papier
  • Potlood met gum
  • Iets om op te zitten
Lees 1417 keer Laatst aangepast op donderdag, 28 mei 2020 20:11
Log in om reacties te plaatsen