vrijdag, 11 november 2016 13:33

Bagheera en de kinderombudsman

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bagheera en Raksha laten de welpen kennismaken met de kinderombudsman en de rechten van het kind.

Beschrijving van de activiteit

Mowgli en de welpen mopperen. Vanochtend hebben ze fijn gespeeld bij de Talaabpoel. Door de regen van de afgelopen dagen was het daar erg modderig. Nu ligt een groot deel van die modder in het wolvenhol en Raksha is niet blij. Ze moeten van Raksha het wolvenhol weer helemaal schoonmaken, voordat ze weer buiten mogen spelen. Ondertussen is Shanti ook in mineur. Zij mag niet eerder buitenspelen voordat de afwas is. gedaan. Een uurtje later staat ze bij het wolvenhol. De klussen zijn gedaan, maar Mowgli en Shanti klagen nog steeds. Ze vinden het oneerlijk dat ze allerlei klusjes moeten doen. Ze zijn toch kinderen? Die mogen toch niet werken? Waren er niet zoiets als kinderrechten?  Raksha is het gemopper zat. Natuurlijk mogen kinderen niet werken, maar je eigen rommel opruimen of de afwas doen, valt niet echt onder werken. Ze besluit om de hulp van Bagheera in te roepen. Hij heeft immers een tijdje bij de mensen gewoond en weet vast alles over kinderrechten. Bagheera heeft inderdaad over kinderrechten gehoord en weet zelfs dat er een organisatie is, waar kinderen terecht kunnen met vragen over hun rechten of klachten over hoe ze door volwassenen behandeld worden. Deze organisatie heet de kinderombudsman. Bagheera heeft een idee. Hij heeft een spelletje bedacht, waarin de welpen vanalles kunnen leren over de kinderombudsman.

In de bijlage vind je een lijst met vragen en antwoorden. Elke vraag is met JA of NEE te beantwoorden. Maak een speelveld met twee vlakken. Leg in één vlak een groot vel met daarop het woord JA en in het andere vlak een vel met het woord NEE. Stel de hele horde een vraag. Als de welpen denken dat het antwoord op deze vraag JA is gaan ze in het JA vlak staan, denken ze dat het antwoord NEE is, gaan ze in het NEE vlak staan. De welpen die het juiste antwoord geven, krijgen een punt. De welpen met de meeste punten hebben uiteraard gewonnen. 

Benodigd materiaal

  • Vragen over kinderrechten (Zie bijlage);
  • Een groot vel papier met JA;
  • Een groot vel papier met NEE.

Tips

Je kunt nog meer activiteiten over kinderrechten doen:

Lees 3529 keer Laatst aangepast op zondag, 13 november 2016 16:56
Log in om reacties te plaatsen