donderdag, 27 februari 2020 16:56

Marala's maten der natuur safari

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen leren afmetingen en verhoudingen kennen door met een liniaal op safari te gaan en metingen te vergelijken.

Beschrijving van de activiteit

Marala verteld dat  we om ons heen vaak natuur zien die ons bekend is, maar hebben we ook een idee hoe lang en breed het mooie blad is dat daar ligt of hoe lang die tak is? Door zelf op ontdekking te gaan en metingen te doen leren welpen spelenderwijs wat de afmetingen en verhoudingen zijn. Leg uit hoe je meet en de maten opschrijft (mm, cm, m) en wat de lengte, breedte en hoogte van een voorwerp is.

Laat welpen in tweetallen naar buiten gaan en 3 voorwerpen uitkiezen die zij willen opmeten.

Het ene kind meet met een lineaal en het andere noteert de maten in een tabel.

       Wat meet ik op?       Lengte in cm         Breedte in cm        Hoogte in cm
1.
2.
3.

Ieder tweetal gaat op zoek naar een ander tweetal. Eén van de koppels laat als eerste de voorwerpen aan het andere tweetal zien. Dit tweetal gaat de voorwerpen nameten. Meet iedereen hetzelfde? Verschillen kunnen o.a. worden veroorzaakt doordat niet alles recht is in de natuur.

Hierna wordt er gewisseld en laat het andere tweetal hun voorwerpen zien en nameten.

Deze activiteit kan ook worden aangevuld met een een opdracht bij de Nishaani plaats. Hierbij maken de welpen, voorafgaand aan hun safari, een plattegrond van de omgeving. Als zij de locatie van hun voorwerpen hebben bepaald geven ze die aan op de plattegrond en laten de andere welpen, op grond van hun metingen, raden welke voorwerpen zij gekozen hebben.

Benodigd materiaal

  • Lineaal of rolmaat,
  • Papier,
  • Plankje,
  • Potlood en gum
Lees 966 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 april 2020 10:27
Log in om reacties te plaatsen