zondag, 01 december 2019 16:27

Kleurwedstrijd (Rainbow / LHBT+)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Verschillen in gezinssituaties / genderrollen / LHBTI+ / seksuele- en genderdiversiteit normaliseren en bespreekbaar maken.

Beschrijving van de activiteit

De activiteit

  • Laat jeugdleden zelf een kleurplaat kiezen en inkleuren.
  • Laat iedereen vertellen over waarom ze deze tekening hebben gekozen en hoe hun eigen gezin eruitziet.
  • Een onafhankelijke jury bepaalt natuurlijk wie hem het mooiste of meest creatief heeft ingekleurd.

Thema introductie bevers

Noa, Rozemarijn en Stuiter zitten samen te praten over vroeger. Rozemarijn vertelt dat zij altijd in het bos te vinden was. Hutten bouwen was haar favoriet. Stuiter vond dat ook leuk, vooral als zijn buurmeisje haar poppen meenam, dan speelden ze samen vadertje en moedertje. Noa vertelt dat zij en haar vriendinnetje allebei de moeder wilden zijn. Hun poppenkinderen hadden dus twee mamma’s!

Thema introductie welpen

Raksha zit met Mowgli en Shanti bij de raadsrots. Raksha vertelt dat ze vroeger heel goed kon voetballen, maar dat er nog geen meisjesteam was. Daarom speelde ze met de jongens mee. Andere teams maakten wel eens nare opmerkingen tegen haar. Mowgli vindt dat maar gek, alle kinderen moeten toch kunnen doen wat ze leuk vinden? Shanti is het daar helemaal mee eens.

Benodigd materiaal

Kleurmateriaal en kleurboeken of kleurplaten waarin het thema diversiteit naar voren komt:

Veiligheid

Spreek af dat niks gek is. Iedereen moet over zichzelf of hun gezin kunnen vertellen zonder uitgelachen of veroordeeld te worden.

Aanvullende informatie

Lees 2018 keer Laatst aangepast op zondag, 04 december 2022 20:01
Log in om reacties te plaatsen