donderdag, 26 oktober 2017 16:32

Kleren tikkerje

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Energie kwijt raken / kleren en keuren herkennen.

Beschrijving van de activiteit

De kinderen verzamelen in een open speelruimte. De leiding begint met het opnoemen van een specifiek kledingstuk, bijvoorbeeld: "rode broek", "witte sokken", of "geel t-shirt". Het kind dat deze combinatie van kleding draagt wordt de tikker. De andere kinderen moeten wegrennen en proberen niet getikt te worden.

Het spannende element is dat de leiding op elk moment een ander kledingstuk kan roepen, zoals "blauwe trui!". Op dat moment stopt het spel direct en wordt het kind met de blauwe trui de nieuwe tikker. Alle andere kinderen moeten dan weer snel wegrennen om niet getikt te worden.

Als een kind wordt getikt, gaat hij of zij even aan de kant zitten tot er een nieuwe tikker wordt aangewezen. De leiding zorgt ervoor dat het spel in beweging blijft door regelmatig nieuwe combinaties van kleding te roepen.

Benodigd materiaal

  • Geen materiaal benodigd, hoewel eventueel een verkleedkist

Tips

  • Zorg dat elk kind een keer aan de beurt kan zijn. Als sommige kinderen dezelfde kleding dragen, kan de leiding specifiekere details noemen zoals "rode broek met een vlek" of "blauwe trui met strepen" om één specifiek kind aan te wijzen.
  • Hebben alle bevers bijna hetzelfde aan neem dan eerst een duik in de verkleedkist voor hoedje, jasjes of sjaaltjes.

Aanvullende informatie

Lees 2346 keer Laatst aangepast op zondag, 19 januari 2025 19:03
Log in om reacties te plaatsen