maandag, 31 augustus 2015 02:00

He ho

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren vertrouwen op eigen zintuigen en groepsgenoten.

Beschrijving van de activiteit

Het spel bestaat uit twee personen die geblinddoekt tikkertje spelen. Een persoon probeert de ander te tikken, terwijl de tweede de eerste probeert te ontwijken. De tikker roept 'He!', zodat de ontwijkende persoon weet waar de tikker zich bevindt en zich uit de voeten kan maken. Direct daarna roept de ontwijker 'Ho!' om de tikker een idee te geven waar zijn doelwit zich bevindt.

De rest van de groep kan actief meedoen, door als beveiligers op te treden. Zij voorkomen dat het duo tegen objecten zoals palen, tafels, stoelen, of bomen en hekjes loopt. Ook kunnen zij er voor zorgen dat het duo binnen een bepaald gebied blijft. De beveiligers remmen het duo alleen af, ze sturen ze niet. De tikker en ontwijker blijven elkaar He en Ho toeroepen, totdat de tikker de ontwijker heeft getikt. Daarna gaan de blinddoeken af. De rollen kunnen omgekeerd worden, of een ander duo kan gevormd worden.

Voorbereidingstijd

Geen.

Benodigd materiaal

  • Blinddoeken (dassen)

Tips

  • Let op objecten waar de geblinddoekten zich aan kunnen bezeren.
Lees 2446 keer Laatst aangepast op vrijdag, 30 oktober 2020 11:54
Log in om reacties te plaatsen