maandag, 31 augustus 2015 02:00

De rivier afzakken (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Vaarterminologie leren en toepassen.

Beschrijving van de activiteit

Voordat we met elkaar de boten in gaan, gaan we eerst nog oefenen met termen als bakboord en stuurboord. Een welp is de kapitein en gaat aan het begin van een lijn staan die op de vloer is getekend. De andere welpen staan allemaal aan een kant naast de lijn. Als de kaptitein het commando 'stuurboord' geeft moet iedereen aan de rechterkant van de lijn gaan staan, bij 'bakboord' moet iedereen naar de linkerkant springen. Hoe sneller de commando's afwisselen, des te moeilijker het spel wordt.

Nu kan de boottocht gemaakt worden. Neem nog even de veiligheidsregels met elkaar door, zoals zwemvesten aan en handen binnenboord.

Benodigd materiaal

  • Een lijn op de vloer kunnen tekenen.

Veiligheid

Tips

  • Alternatief voor varen: watertriatlon (zwemmen, zwemmend koekhappen, redden van drenkelingen, boot blazen etc).
Lees 2251 keer Laatst aangepast op dinsdag, 19 oktober 2021 21:39
Log in om reacties te plaatsen