maandag, 31 augustus 2015 02:00

Mijn woonplaats is ...

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bij scouts wordt de persoonlijke indentiteit deels beinvloed door de woonomgeving. Een woonomgeving die wellicht voor later heel bepalend kan zijn in de keuzes die scouts maken. Tijd dus om eens op een andere manier aan de slag te gaan met dit thema.

Beschrijving van de activiteit

Laat de scouts een collage (A3) maken van hoe hun meest ideale stad/plaats er later uit zou moeten zien. Dus met alle voorzieningen die een gemiddelde stad/plaats ook heeft. Bijvoorbeeld wel of geen verkeersregels, welke voorzieningen, welke winkels, ruimte voor recreatie. Laat de scouts dit met elkaar bespreken en tijdens een vervolgactiviteit op basis van alle uitkomsten ook echt zo'n stad/plaats vormgeven.

Voorbereidingstijd

15 minuten

Benodigd materiaal

  • Per scout een vel A3
  • Tijdschriften / kranten
  • Lijm / scharen
  • Kleurpotloden / stiften

Tips

  • Laat de scouts per ploeg het meest ideale stad/plaats in een maquette vormgeven.
  • Zorg ervoor dat bepaalde (negatieve) sociale aspecten bij het maken van hun ideale stad/plaats niet de boventoon voeren.
Lees 1103 keer Laatst aangepast op zaterdag, 06 april 2019 02:58
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Identiteit

Duur

30 min - 1 uur2 - 3 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meergroepsactiviteit

Leeftijdsgroep

11-15 scouts

Locatie

BinnenRondom het clubhuis