maandag, 31 augustus 2015 02:00

Wie ben ik?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kennismaken en je verdiepen in een andere cultuur.

Beschrijving van de activiteit

Explorers bereiden hun rol zelf thuis tot in de puntjes voor. Elke explorer kiest een land dat niet direct bij iedereen bekend is en gaat zich daar compleet in verdiepen. Wat is of zijn de talen die er gesproken worden? Welke gebruiken zijn typisch voor dat land en wat vind men heel vreemd? Wat eten ze graag? Hoe is het weer? Wat is het nationale dier? Nou ja, alles wat je maar kunt bedenken.

Bij de opkomst proberen de explorers van elkaar te raden uit welk land ze komen. Om beurten onthult een explorer iets specifieks over zijn of haar land. Je moet het onthouden en mag het niet opschrijven. Als je denkt te weten welk land het is, dan blaas je op een fluit en mag je het antwoord zeggen. Het doel is natuurlijk om je medeexplorers het zo moeilijk mogelijk te maken, dus zorg voor moeilijke tips. Degene van wie het land als laatste is geraden is de winnaar, samen met diegene die de meeste landen heeft geraden. Dus bestudeer niet alleen je eigen land, maar ook even wat andere landen. En internet, smartphones e.d. zijn natuurlijk niet toegestaan tijdens het spel.

Voorbereidingstijd

Zoveel tijd als je zelf wilt.

Benodigd materiaal

  • Een fluit

Tips

Lees 2364 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 14:45
Meer in deze categorie: « Scouts wereldwijd Onverwachte avond »
Log in om reacties te plaatsen