maandag, 31 augustus 2015 02:00

Wat groeit daar voor groen?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers iets vertellen en laten proeven over het groeien en ontkiemen van (eetbare) planten en/of kruiden.

Beschrijving van de activiteit

Druk staat Rozemarijn haar tuintje in orde te maken; straks valt er nog meer sneeuw en dan wil ze wel dat alles netjes voor de winter is. Dan heeft ze daar geen omkijken meer naar. Als Rozemarijn bijna helemaal klaar is bedenkt ze dat het toch wel jammer is om ook haar kruidentuin winterklaar te maken. Haar kruidentuin ruikt zo lekker, de peterselie, de laurierboom, de citroenmelisse, maar ja één goede nachtvorst en alles is niet meer bruikbaar.

Dan bedenkt Rozemarijn dat het wel leuk kan zijn om binnen in het raamkozijn van haar keuken kruiden te kweken. Tegelijk krijgt ze het idee dat in het hele dorp Hotsjietonia de andere bewoners dat ook wel kunnen doen. Zullen de bevers dat ook willen?

Plant in afzonderlijke potjes peterselie, waterkers en een bruine boon. Laat de bevers de potjes mee naar huis nemen en vraag hen om op een kaart per potje aan te geven hoeveel het gegroeid is.

Voorbereidingstijd

Ongeveer één uur.

Benodigd materiaal

  • Per bever drie kleine potjes (één voor peterselie, één voor waterkers en één voor een bruine boon).
  • Zaadjes van bovenstaande kruiden/boon.
  • Plantgrond / watten.
  • Water.
  • Groeikaart.

Tips

  • Sommige kinderen mogen om medische redenen geen potgrond e.d. in huis hebben.
  • Leg goed uit wat wel en niet eetbaar is.
  • Gebruik geen stenen of plastic potjes, maar glazen potjes. Natuurlijk moet je hier wel voorzichtig mee zijn, maar het is leuk om ook de wortels van de verschillende soorten plantjes te kunnen zien. Die zijn immers verschillend.
  • Doordeweeks komt er natuurlijk niemand op het gebouw om de plantjes water te geven. Maak een watergeefsysteem met katoenen draadjes en een emmer water of een frisdrankfles. Het draadje graaf je in in het potje.
Lees 3121 keer Laatst aangepast op maandag, 24 augustus 2020 20:11
Meer in deze categorie: « Dit ben ik! Ik ben ik? »
Log in om reacties te plaatsen