woensdag, 13 maart 2024 15:44

Zuid Afrikaans handelsspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit is een spel van de Zulu’s. Koeien zijn hun meest kostbare bezit. Zoveel mogelijk koeien kopen voor je ploeg.

Beschrijving van de activiteit

Dit is een spel van de Zulu’s. Koeien zijn hun meest kostbare bezit. Daar moeten ze jaren voor sparen. Als een Zulu een koe koopt, dan probeert hij hem zo snel mogelijk thuis te brengen, want er zijn natuurlijk voortdurend kapers op de kust.

Je maakt 2 gelijke ploegen en 2 cirkels, dat zijn de dorpen, door middel van touwen, linten of krijt. Beide ploegen proberen zo veel mogelijk koeien binnen te halen. De ene ploeg komt koeien kopen bij de andere groep. Bij elke verkoper hoort een vaste koper. De verkopers staan achter de grens van hun dorp met een uitgestoken hand. Zodra de koper op de open hand van zijn verkoper slaat, is de koop gesloten en probeert de koper zo snel mogelijk in zijn eigen dorp te komen. De verkoper probeert zijn koe terug te halen door de koper te tikken, voordat deze de grens van zijn eigen dorp overgaat. Lukt dat niet, dan heeft de koper zijn koe. Lukt dat wel, dan probeert de verkoper zo snel mogelijk weer terug naar zijn eigen dorp te rennen en zich in veiligheid te stellen. Wissel na een bepaalde tijd van functie en aan het eind wordt er gekeken hoeveel koeien elke ploeg, dorp, heeft kunnen kopen. Je geeft van tevoren aan, dat de verkopers hun hand niet mogen terugtrekken.

Benodigd materiaal

Touw of afzetlint. Bij een harde ondergrond kun je stoepkrijt gebruiken

Aanvullende informatie

Lees 131 keer Laatst aangepast op woensdag, 13 maart 2024 16:08
Log in om reacties te plaatsen