zondag, 13 november 2022 15:03

De tocht van pi

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kennis maken met pi en unieke route technieken.

Beschrijving van de activiteit

De scouts gaan een route van ongeveer 3,14 km lopen. Hun enige hulpmiddel is een touw van 6,28 meter en een kompas. Bij elk kruispunt krijgen ze hun richting in een hoeveelheid pi. Het touw staat gelijk aan 2pi. Ze maken op dat kruispunt een cirkel met het touw waarbij de diameter 2 meter is (straal van 1) en bepalen zij de richting. Hierbij is noord gelijk aan 0pi (of 2pi).  

Benodigd materiaal

  • Sisal touw van 6,28 meter
    • Schaar
    • Meetlint
  • Maps (handig om de tocht uit te zetten)
  • Veiligheidshesjes voor tijdens het lopen
  • Kompas
  • Papier + route

Veiligheid

Tips

  • Probeer het niet te complex te maken, maar hou het op de breuken bij pi. Als het heel lang duurt kan je ze altijd eerst een tabel laten maken. Als je met breuken werkt, heb je namelijk geen rekenmachine(app) nodig.

Aanvullende informatie

Lees 877 keer Laatst aangepast op zondag, 06 augustus 2023 01:29
Log in om reacties te plaatsen