zondag, 22 augustus 2021 13:11

Rondje Jungle

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kennismaken met de jungle, de dieren en de welpen.

Beschrijving van de activiteit

Het is druk bij de Raadsrots. De dieren kijken vol verwachting naar Akela. Akela zal de nieuwe welpen (en hun ouders, en eventueel broertjes en zusjes) voorstellen aan de dieren. De dieren willen ook zichzelf aan de nieuwe welpen, hun ouders, en eventueel broertjes en zusjes voorstellen en hen de Jungle laten zien. 

Activiteit:

Akela (of iemand anders van de leiding, als je geen Akela hebt) stelt de nieuwe welpen voor. Natuurlijk zijn ze niet echt nieuw, maar nu worden ze echt welp. Ze worden vandaag geïnstalleerd. Na hun installatie maken ze met hun ouders (en eventueel hun broertjes en zusjes) een tocht door de Jungle. 

In het hordehol hangt een grote poster van de Jungle. De leiding vertelt de welpen en de ouders wat er in de Jungle is en welke dieren er wonen. De dieren kunnen zich natuurlijk ook zelf voorstellen, als je die als leiding hebt. 

Na de inleiding gaan de nieuwe welpen en hun ouders (en eventueel andere welpen) langs de posten. Bij die posten staan welpen die vragen stellen en opdrachten geven aan de ouders. De nieuwe welpen helpen hun ouders natuurlijk daarbij. 

Voorbeelden van opdrachten:

 • Zin in geheime jungletaal schrijven (voor de volgende die langs de post komt). De zin van de vorige lezen.
 • Leg een platte knoop
 • Welke dieren wonen er wel en niet in de Jungle (opdracht op A4 met namen en diersoort)
 • Maak een poster over de welpen en de horde. Hiervoor liggen er foto’s en namen van spelletjes, het clubgebouw, een lijst van scoutingtermen. 
 • Op een  A4 schrijven de welpen hoe ze heten, wat ze leuk vinden om te doen, om te eten, wat ze leuk vinden om te spelen (thuis, buiten, bij de welpen), wie vind ik het leukste Jungle dier, eventueel op welk dier lijk ik. Eventueel met hulp van andere welpen of ouders voor het daadwerkelijk schrijven. Op dat A4 wordt meteen of later een foto van de welpen geplakt. 

Spelletjes

 • Krantenmeppertje (alle welpen)
 • Vies en lekker (alle welpen - en ouders, eventueel broers en zusjes) 
 • Posterpuzzel van de Jungle. Deze puzzel wordt gelegd in een estafette. Eventueel via een parcours met hindernissen, zoals stapstenen door ‘water’, evenwicht over een ‘boomstronk’ (plank). In groepjes/nesten. 
 • Boodschap doorgeven via de geheime jungletaal
 • Wie ben ik. De welpen hebben een plaatje van een themadier met de naam daarvan op hun rug. Door vragen waarop ja of nee geantwoord wordt, komen ze erachter wie ze zijn. Een andere mogelijkheid: een welp krijgt een kaartje met daarop het plaatje en de naam van het themadier. De andere welpen stellen vragen waarop met ja of nee geantwoord wordt. Nog een andere mogelijkheid: de welp omschrijft het themadier. De andere welpen bedenken wie het is.

Benodigd materiaal

 • Grote poster van de Jungle
 • Puzzels van de Jungle - voor elk groepje een
 • Materiaal voor hindernis estafette
 • Overzicht van geheime jungletaal, papier en potlood voor het schrijven van een boodschap/zin in die taal
 • A4tjes, balpen, kleurpotloden voor de persoonlijke A4 tje.
 • Groot vel papier voor de poster over de welpen
 • Foto's en namen van spelletjes, foto's van het clubgebouw, stiften voor de grote poster over de welpen

Veiligheid

Let op de veiligheid bij de hindernisestafette.

Tips

 • Een installatie kan een spannende gebeurtenis zijn voor kinderen. Houdt daar rekening mee. Installeer daarom bij voorkeur aan het begin van de opkomst. Dan is het spannende achter de rug, voordat je verder gaat met de opkomst.
 • De poster, die gemaakt is bij een post, kan je later gebruiken voor het werven van leden.
 • Het persoonlijke A4 van een welp kan later in een map gedaan worden. De map ligt op een vaste plek in het hordehol. Welpen en leiding kunnen dan, als ze dat willen, tijdens elke opkomst in de map kijken. Zo zijn de welpen geen ‘vreemden’ voor elkaar.
 • Een zin of boodschap schrijven in geheime jungletaal is misschien niet zo  leuk. Een raadsel of korte mop schrijven kan natuurlijk ook.

Aanvullende informatie

Lees 1546 keer Laatst aangepast op zondag, 06 augustus 2023 01:33
Log in om reacties te plaatsen