maandag, 31 augustus 2015 02:00

Rikki's Geinige Goochel Gala

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

We laten ons graag verbazen en verrassen door goochelaars. Hoe doen ze dat toch? Tijdens deze opkomst leren welpen op creatieve wijze hoe ze hun vrienden en familie kunnen verbazen door echte goocheltrucs.

Beschrijving van de activiteit

De welpen gaan per nest twee goocheltrucs leren. Deze trucs voeren ze uit voor de hele horde. Welk nest heeft de beste goochelaars?
Bij het sluiten van de opkomst laat Rikki zien hoe hij zijn telefoon kon verfrommelen.
Tijdens de opening gaat de telefoon van Rikki Tikki Tavi af. Rikki probeert de beller ervan te overtuigen dat het nu niet goed uitkomt. Uiteindelijk breekt Rikki het telefoongesprek af. Boos verfrommelt hij zijn telefoon en gooit het in de prullenbak. Huh? Hoe kan dat nu? Rikki legt de welpen uit dat hij sinds kort lid is van een goochelclub. Die geven straks een groot gala en de welpen zijn uitgenodigd om daar hun eigen kunsten te laten zien. Bij elk nest komt een leider zitten die hen twee goocheltrucs leert.
In de bibliotheek kan je leuke goochelboeken vinden, maar ook op het internet.
Het trucje van Rikki vind je hier: https://youtu.be/4eH6phw85ko

Andere trucjes vind je op de volgende websites:

http://goochelen.nl/gratis-goocheltrucs/

https://www.youtube.com/user/RobinMatrixx/videos

https://www.goochelaar.nl/leuketrucs/goocheltrucs-leren/

http://www.lerenenfaciliteren.nl/simpele-goocheltrucs.htm

Via Google of Bing kun je uiteraard meer trucjes vinden.

Voorbereidingstijd

  • Dit programma vraagt veel voorbereidingstijd. Je moet de trucs immers eerst zelf leren!

Benodigd materiaal

  • Dit hangt af van de trucs die je kiest

Tips algemeen

  • Laat de welpen zelf één truc uitleggen
  • Kleed het lokaal aan alsof het een plek is waar goochelaars elkaar in het geheim treffen. Denk hierbij aan kleurige posters, grote speelkaarten en veel glitter en glamour.
  • Sommige welpen hebben een eigen goocheldoos, vraag ze om daar eens een truc van te laten zien.
  • Gebruik dit als een weekendthema. Besteed de zaterdag aan het leren van de trucs en doe het gala op de zondagmiddag in het bijzijn van de ouders.
  • Ga na of er een welp is die een ouder, familielid of buurman(vrouw) heeft die goochelen als hobby heeft en nodig deze persoon uit om zijn of haar kunstjes te vertonen en de welpen een paar trucjes te leren.

Veiligheid

  • Zorg dat de welpen voldoende ruimte hebben om hun trucs uit te voeren. Trucjes waarbij je met brandende lucifers, aanstekers of kaarsen moet werken, kunnen gevaarlijk zijn ook al zien ze er onschuldig uit. Doe deze bij voorkeur buiten en onder begeleiding van een volwassene.
Lees 2278 keer Laatst aangepast op maandag, 21 maart 2016 20:44
Log in om reacties te plaatsen