zondag, 03 december 2023 22:32

Hertog Hugo en de kronieken van de ring

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

Hertog Hugo nodigt de scouts uit om naar zijn landgoed te komen voor een Riddertoernooi. Dit landgoed is gelegen in de provincie XX, waarover Hertog Hugo regeert. Het toernooi zal plaatsvinden op XX, maar de scouts mogen al een dag eerder aankomen op zijn landgoed.

Op het terrein staat een tent met daarin een ronde tafel met troon voor de Hertog. Verder bij de tent nog 2 grote torens die het geheel het idee geven van een burcht/kasteel.

Voor elke ploeg is een vaandel gemaakt die ze zelf in mogen schilderen/kleuren en op het ploegterrein kunnen plaatsen.

Themaverhaal

Zaterdagochtend/middag

Wanneer de scouts op het landgoed aankomen worden zijn verwelkomd door de Hertog. Hij wil nadat de scouts klaar zijn met opbouwen (‘s avonds) een rondleiding geven over zijn landgoed.

Zaterdagavond

De hertog geeft een rondleiding over zijn landgoed, laat het spelbos en het sprokkelbos zien. Wanneer de scouts en de hertog bijna terug op het kampterrein zijn zien zij een aantal onbekende mannen in het zwart aan de ronde tafel zitten. Historie: Deze 4 duistere gedaantes, in de volksmond ook wel Tempeliers genoemd, zijn de 4 oude vorsten uit de overige provincies van het land: Zevensburger, Emmerkleef, Ravensburger en Reinland. Vroeger toen de oude koning van het land Bourgondië geestelijk niet meer kon regeren is er voor gekozen om de macht over het land te verdelen over 5 provincies. Iedere provincie kreeg zijn eigen hertog, die hierbij als machtsobject ieder een ring uitgereikt kregen. Vier van de vorsten die de ringen kregen raakten zo ernstig geobsedeerd door de ringen dat zij hun koninkrijk verloederden. Zij werden daardoor verbannen van hun land en zijn naar Hertog Hugo’s land gekomen om ook zijn ring te bemachtigen. De mythe waart nog steeds rond: “Wie één ring draagt is niet bij machten, maar wie ze alle 5 ontvangt kan den gouden nevel verwachten”. De Tempeliers hebben zich bijeen geschaard en zijn nu uit op het hertogdom van Hugo. Zij zijn in het dagelijks leven normale mensen, maar ’s avonds hullen zij zich in het duister van de nacht om hun snode plannen om het hertogdom over te nemen te bespreken. Zelfs de Hertog weet niet wie de mannen/vrouwen in het normale leven zijn.

De tempeliers hebben inmiddels door dat ze bespied worden en vluchten snel weg. Het belangrijkste geluid wat de tempeliers maken is een smakkend en zoenend geluid naar de ring. Verder smiespelen zij wat over het willen van de laatste ring en het hertogdom.

Zondagochtend

De volgende ochtend zullen de scouts bij de hertog geroepen worden voor de opening van het riddertoernooi. De hertog opent het toernooi samen met zijn vrouw en de 1e ridder. De winnaar van het toernooi kan een gouden ei verwachten van zijn zeldzame vogel. De andere bewoners van het hertogdom zijn ook aanwezig (alle leiding in themakleding). De ploegen worden begeleid tijdens het spel. (scouts in themakleding de hele dag). Historie: toen de hertog nog klein was heeft hij een verzwakte vogel opgevangen en verzorgt, hij floot altijd een liedje waardoor de koning rustig werd. Na al die jaren zijn ze nog steeds samen, echter is er een aantal jaren geleden wat veranderd. Vroeger was “Ferdinand” niks minder dan een normale vogel, maar sinds Hugo DE ring heeft ontvangen gedraagt Ferdinand zich bijzonder. Hij praat in een keer als mens en bij bijzondere gebeurtenissen legt hij een gouden ei. Het lijkt wel of de kracht van de ring uitstraalt op de vogel. Hugo beschermt hem dan ook tegen invloeden van buitenaf en houdt hem meestal in zijn kooi, die in doeken gehuld is. Belangrijk: vogel maakt onder mantel veel kabaal en praat veel onzin

Zondagavond

Bij de prijsuitreiking komen we erachter dat Ferdinand is gestolen er liggen alleen nog wat veren in de kooi (het was ook wel erg stil onder het doek…). Een scout heeft tijdens de prijsuitreiking een hoedje gekregen met daarop een veer die erg lijkt op een veer die in de kooi ligt. De scout wordt beschuldigd. Natuurlijk zal de scout zeggen dat hij het hoedje heeft gekregen waarop in het hoedje gekeken wordt. Er staan in het hoedje initialen van een lokale burger, L.V. Hij, Lau Vlerks, wordt uit het publiek gehaald en zijn arm wordt direct door de 1e ridder op bevel van de Hertog afgehakt. Echter vertelt de man later dat hij het hoedje heeft verkocht aan een vrouw eerder die week. De hertog weet nog niet precies wat hij aan moet met de informatie en besluit nog een nachtje te slapen voor hij besluit wat hij wil doen.

Maandagochtend

De volgende ochtend roept de hertog de ploegen bijeen. Hij heeft besloten de ronde tafel weer in het leven te roepen. Aan de ronde tafel worden belangrijke besluiten genomen, aangezien de kinderen van buitenaf komen zijn ze objectief genoeg om mee te oordelen. Hij spreekt met de scouts af dat zij zelf op onderzoek uit gaan. Dit zullen zij doen door middel van een cluedo spel in de stad.

Maandagavond

Uit het cluedo spel blijkt dat de heks de hoofdverdachte is. Door de stemming naar de hand van de Hertog te zetten (wanneer de kinderen aan t kutjanussen zijn zal het veto uitgeroepen worden). Na de stemming wordt de heks opgehaald uit haar krot en naar de brandstapel/rivier gebracht. Daar staan al een aantal attributen klaar die laten zien dat het menens is met deze actie. Net voordat de heks ten onder gaat verschijnt een Tempelier. In een duel met de hertog/ridder verklaart de tempelier dat de heks voor hem te veel waarde heeft, met haar krachten kan ze de mysterieuze groep van waardevolle info verschaffen. Tijdens het duel ontsnapt de heks en na verloop van tijd ook de Tempelier, aangezien hij zijn doel bereikt heeft. Ze laat in het vuur/water een aanwijzing achter over haar verblijfplaats, ze wil nog wat cruciale info delen met kinderen, maar alleen op een voor haar veilige locatie.

Dinsdag

Op de hikeovernachting komt de heks de kinderen opzoeken om met ze te praten over maandag. De heks zegt dat ze onschuldig is maar d.m.v. van wat hekserij kan zij er wel achter komen wie wel de vogel kan hebben gestolen. Na wat aanwijzingen (kenmerken foto’s) komen de kinderen op een burger uit die ze tijdens cluedo ook al op een kaartje hebben zien staan, dit is een van de anonieme tempeliers. De heks geeft de scouts mee dat langzaam de kracht van de ring ook bij de hertog de overhand krijgt. Zij moeten de hertog op het juiste pad houden en alle ringen zullen vernietigd moeten worden om nog meer schade te voorkomen. De heks is volgens de hertog niet te vertrouwen, dus de heks kan de hertog niks bijbrengen.

Woensdagmiddag

scouts komen terug naar 1e ridder/jonkvrouw met de conclusie dat de heks onschuldig is. Daarna vertellen ze de 1e ridder/jonkvrouw wat zij verder nog van de heks te horen hebben gekregen. Woensdagmiddag is er overleg en kunnen de scouts aanwijzen wie ze dood willen hebben. De kinderen zullen hiervoor de persoon aanwijzen die dinsdag bekend is geworden. Deze persoon zal later op de avond rondom zonsondergang berecht worden.

Woensdagavond

Deze persoon wordt door de hertog in t schavot gezet, echter tijdens dit gebeuren ontsnapt hij ineens. Wanneer we hem achtervolgen komen we bij een ceremonie van de Tempeliers terecht, waar ook Ferdinand aanwezig is. De overige tempeliers zijn natuurlijk gemaskerd, dus de ‘burger’ krijgt op zijn donder aangezien hij zo niet anoniem is. Na verontschuldiging kan hij toch deelnemen aan het ritueel, de ‘burger’ krijgt zijn gewaad van de andere zodat hij mee kan doen. Hier vindt een ritueel plaats met fakkels/gebeden waarbij de tempeliers Ferdinand onder druk zetten om een gouden ei te laten leggen. Het idee is om dit gouden ei om te smeden naar een nieuwe 5e ring, aangezien een deel van de ring ook in Ferdinand zit verwerkt. De kinderen horen dit alles aan maar worden ontdekt, er ontstaat een gevecht waarbij 2 Tempeliers het leven laten. De hertog kan het niet laten om met gevaar voor eigen leven de 2 ringen van de tempeliers af te pakken, zodat hij nu 3 ringen in bezit heeft. Hierna wordt het te gevaarlijk waarna zowel de Tempeliers als de scouts wegvluchten. Ten slotte zien de kinderen direct het effect van de 3 ringen op de hertog, hij loopt zwijmelend weg dat Ferdinand hem niks meer interesseert en hij alleen de overige 2 ringen nog maar wil.

Donderdagmiddag

Hertog komt met 1e ridder langs, hij is op zoek naar de laatste 2 ringen maar ziet er ziek uit. De 1e ridder geeft aan dat hij er steeds slechter aan toe is en alleen maar aan de ringen denkt. Ze zijn radeloos en weten niet wat ze hiermee moeten. Ze lopen hopeloos het terrein alweer af. Terwijl ze net weg zijn komt de jonkvouw vertellen dat zij een plan bedacht heeft. Na het diner dat de volgende ochtend plaats zal vinden zullen er gouden uienringen op tafel komen. Op deze manier zullen degenen die bezeten zijn door de ringen weer smakken en zwijmelen. Hierdoor wil zij de ringen van de koning en de tempeliers ontfutselen. (Dit wordt allemaal aan de ronde tafel besproken met de kinderen.)

Donderdagavond

Een boodschapper vertelt de kinderen en richt aan alle anderen luidkeels een uitnodiging voor het diner voor morgen . ‘De Hertog’ (dus de jonkrvouw) nodigt iedereen uit voor een feestelijk diner ter ere van het 75 jarig bestaan van zijn hertogdom. Iedere inwoner is uitgenodigd, u wordt persoonlijk welkom geheten door de hertog. Zo dicht bent u nog nooit in de buurt hem geweest.

Vrijdag

Het diner wordt uitbundig uitgevoerd en er wordt natuurlijk lekker gesmikkeld. Na het toetje zal er nog een borrel aangekondigd worden waarbij de uienringen geserveerd worden. Hierdoor geven de tempeliers zich bloot. De hertog wordt echter, doordat hij al 3 ringen bezit, helemaal gek. Hij bemachtigt alle ringen, tot schrik van de jonkvrouw, de heks vlucht. De tempeliers veranderen doordat ze geen ringen meer hebben weer in gewone mensen. De hertog keert zich tegen iedereen en begint iedereen te commanderen. Hij voelt zich de machtigste man op aarde.

Echter komt daar juist Ferdinand aangevlogen. Hij is veel groter geworden doordat de ringen bij elkaar zijn gekomen. De koning wuift de vogel eerst weg, maar wanneer hij zijn melodie fluit kalmeert de hertog. Hierdoor kan de jonkvrouw de ringen van de koning afpakken. De ringen worden in de rivier gegooid. De hertog wil de kinderen bedanken voor het redden en het afpakken van de ringen. Daarom besluit hij Ferdinand eropuit te sturen om een bijzonder cadeau te halen. Hierna vertrekt de koning en leeft hij nog lang en gelukkig.

Globale planning

zie voorgaand

Lees 133 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 december 2023 10:12
Gepubliceerd in Kampthema's, 11-15 scouts, week
Log in om reacties te plaatsen