donderdag, 11 juni 2020 16:35

De Chinese muur

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spelen met chinees thema

Beschrijving van de activiteit

Ploegindeling

Er zijn 10 zakjes kroepoek verstopt in het clubhuis. In elk zakje zit ofwel de vlag van de Ming (gele draak) of de vlag van de Mantsjoes (blauwe draak). De draak die in hun zakje zit bepaalt bij welk volk ze horen.

Kroepoeketers

1 Ming of Mantsjoe zit geblinddoekt op een stoel en onder de stoel staat een schaal met kroepoek. Hij/zij krijgt een knuppel van krantenpapier. Iedereen staat in een kring rond hem en moet proberen de kroepoek te stelen zonder door de knuppel geraakt te worden. Als je geraakt bent, ben je dood.

De gong

Concept: Je hebt een rechthoekig stuk donker bos nodig dat redelijk dicht is en min of meer afgelijnd. Elke ploeg heeft een gong (bv. een groot deksel van een kookpot) en moet die ergens op zijn helft van het bos met touwen tussen 2 bomen hangen. Elke ploeg mag kiezen en weet bij het begin niet waar de gong van de andere ploeg hangt. Nu moet elke ploeg proberen op de gong van de andere ploeg te slaan. Als je op de helft van de andere ploeg zit (ongeveer een lijn in het midden afspreken), mogen de spelers van de andere ploeg je tikken en moet je terug naar jouw kamp en enkele minuten wachten.

Aanpassingen:

 • We spannen een koord in het midden van het terrein, de Chinese Muur
 • Als je getikt wordt moet je naar de gevangenis ipv naar je kamp. Je mag pas uit de gevangenis als je een opdracht uitgevoerd hebt.
 • Er zijn 3 rondes van 20 minuten. Binnen die 20 minuten moet je zo veel mogelijk de gong van de andere geraakt hebben. Ipv op de gong te slaan heeft iedereen een tennisbal waarmee hij de gong moet proberen raken om een punt te scoren. (zodat ze niet de hele tijd vlak naast de gong kunnen staan om de tegenstander te tikken.
 • Elke ronde is er een andere opdracht in de gevangenis, gebaseerd op de geschiedenis van de Chinese muur (wikipediapagina): de chinese keizer, gestorven arbeiders, torenwachters
 • In het begin van elke ronde krijgt elke ploeg een opdracht. De verliezer van die opdracht begint de nieuwe ronde met 1 pers. in de gevangenis.

Opdrachten start rondes

 • Elk team krijgt de wikipediapagina over de Chinese Muur. De eerste ploeg die alle cijfers die op die pagina kan optellen, wint.
 • Het team dat als eerste een potje (zwarte en witte) rijstkorrels heeft gesorteerd, wint.
 • Zo snel mogelijk over een koord dat tussen 2 bomen is gespannen komen met de hele groep (zonder het koord te raken)

Opdrachten gevangenis

De Chinese keizer De Chinese keizer was een zeer slimme man en kende alle Chinese tekens. De gevangenen moeten een Chinees memoriseren en natekenen.

Gestorven arbeiders Er hebben zeer veel arbeiders onder moeilijke omstandigheden aan de muur gewerkt. Men beweert dat voor elke meter van de muur een man gestorven is. Als herdenking aan de gestorven arbeiders moeten de gevangenen een origamifiguurtje maken.

Torenwachters Als de vijandige legers naderden, staken de torenwachters een mengsel van hout, stro en mest in brand. Eén dikke rookwolk betekende 500 soldaten, vier rookwolken betekende 10.000 vijandige soldaten. De gevangenen moeten met een magnesiumstick een stukje papier aan het branden krijgen.

Benodigd materiaal

 • Vlag gele draak
 • Vlag rode draak
 • Plastic zakjes (1 p.p.)
 • Kroepoek
 • Lang touw (chinese muur)
 • Rijst (mix met wilde rijst: zwart-wit)
 • 2 gongen (groot deksel kookpot)
 • Tennisballen
 • Origamipapier
 • Magnesiumsticks
 • Schaal
 • Krantenpapier
 • Wikipedia informatie over de Chinese muur
 • Chinese tekens
 • Origami kraanvogel
 • Origami goudvis
Lees 6641 keer Laatst aangepast op zondag, 04 oktober 2020 13:55
Log in om reacties te plaatsen