maandag, 31 augustus 2015 02:00

Het mysterie van de sjamaan

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Je moet elke stam volledig vernietigen. We bevinden ons bij de Inca's. Er zijn drie stammen, en elke stam heeft een sjamaan. De sjamaan is het stamhoofd en heeft bijzondere krachten.

Beschrijving van de activiteit

Een stam bestaat uit gewone krijgers, 2 tot 4 vuurkrijgers en 1 sjamaan. Er zijn drie stammen.

 • Stam 1: Chumulas:
  hun sjamaan bezit de groene kracht: dat wil zeggen dat, als hij een tegenstander tikt en een spreuk zegt (= "komkommurum mortum") deze dood valt. Hij kan hiermee 2 spelers tegelijk mee doden. als er drie vijanden zijn kan hij de spreuk niet gebruiken.
 • Stam 2: Matakas:
  hun sjamaan bezit de rode kracht: dat wil zeggen als hij een tegenstander tikt en een spreuk zegt (= tomatus mortus) deze dood valt. Hij kan hiermee 2 spelers tegelijk doden. als er 3 vijanden zijn kan hij de spreuk niet gebruiken.
 • Stam 3: Kotongas:
  hun sjamaan bezit de gele kracht: dat wil zeggen als hij een tegenstander tikt en een spreuk zegt (= banana morta) deze dood valt. Hij kan hiermee 2 vijanden tegelijk doden. als er 3 vijanden zijn kan hij de spreuk niet gebruiken.

Hoe vernietig je je tegenstanders?

 • De krijgers: je moet winnen met blad, steen, schaar.
 • De vuurkrijgers: je moet 2 keer winnen met blad, steen, schaar.
 • De sjamaan: kan gedood worden door: een speciale spreuk van een andere sjamaan óf vijf keer achter elkaar te winnen met blad, steen, schaar als er 3 spelers tegelijk hem aanvallen.

Waar kan je de speciale spreuk vinden?

Elke stam heeft 3 vlaggen, verstopt in hun kamp. Kan je zo 1 vlag bemachtigen, dan krijg je een speciale spreuk door de vlag in te leveren bij de centrale. Als bijvoorbeeld de groene stam de gele sjamaan wil verslaan, dan moeten zij de gele vlag zien te vinden en die inleveren bij de centrale. Dan krijgen ze de spreuk waarmee de groene sjamaan de gele kan vernietigen. De gele sjamaan kan deze spreuk vernietigen door direct de speciale spreuk om de groene sjamaan te vernietigen uit te spreken. Dan moet de groene stam weer op zoek gaan naar een nieuwe gele vlag.

Alle spreuken staan op kaartjes. de gewone spreuk blijft eeuwig geldig. de speiale spreuk kan je maar 1 keer gebruiken. Verlies je, dan moet je je speciale spreuk terug afstaan aan de groep waartoe de spreuk behoort.

Alle levens staan ook op een kaart. Iedere stam heeft bijvoorbeeld 40 levens. Als je dood bent dan kan je een nieuw leven vragen bij de centrale Let wel:

 • 1 krijger = 1 leven (zij hebben 1 leven op zak)
 • 1 vuurkrijger = 2 levens (2 levens op zak + fluorband)
 • 1 sjamaan = 5 levens (hoofdband)

Als je dood bent moet je zowiezo naar de centrale terugkeren Voor dat je een gevecht begint moet je elkaar je kaart laten zien Als je van de groene stam bent heb je groene levenskaarten, enz.
De speciale spreuken zijn:

 • groen: chumulus mortus directus
 • rood: matakus mortus pertinentus
 • geel: kotongus mortus pechus

Benodigd materiaal

 • 1 gele hoofdband voor de sjamaan
 • 1 groene hoofdband voor de sjamaan
 • 1 rode hoofdband voor de sjamaan
 • 150 levenskaarten
 • 1 gele stift
 • 1 rode stift
 • 1 groene stift
 • 12 lichtgevende bandjes
 • 3 rode vlaggen
 • 3 gele vlaggen
 • 3 groene vlaggen
 • 12 spreukkaarten
Lees 2719 keer Laatst aangepast op dinsdag, 19 februari 2019 16:27
Log in om reacties te plaatsen