dinsdag, 06 oktober 2020 13:54

The Marshmallow Challenge

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bouw de hoogste toren, waarbij de marshmallow op de top zit, binnen 18 minuten met de gegeven materialen.

Beschrijving van de activiteit

Bouw de hoogste toren, waarbij de marshmallow op de top zit, binnen 18 minuten met de gegeven materialen.

Verdeel de deelnemers over gelijke groepjes of indien online of op 1,5meter afstand alleen. Zorg er voor dat de materialen voor het bouwen van de toren afgedekt zijn (in een plastic tas/onder een theedoek o.i.d.). Ze een timer van 18 minuten met spannende muziek en zorg er voor dat de groepen deze timer kunnen zien aflopen. Het beste is als de muziek tegelijk met te timer stopt, dus zorg voor een afspeellijst van 18 minuten of zoek een timer van 20 minuten en begin bij de 18 minuten.

Roep tijdens de challenge hoeveel tijd ze nog over hebben. (12min, 9min, 5min, 2min, 1min, 10 seconden)

Moedig de groepen vooral aan om ook bij andere groepjes te kijken. Dit zorg voor een competitieve sfeer. Teams mogen eerder stoppen, indien zij tevreden zijn met de hoogte van hun toren.

Loop goed rond tijdens de challenge en kijk goed hoe het gaat bij elk team. Spelen teams vals door andermans toren te kapot te maken o.i.d., diskwalificeer dat team of geef ze straf tijd. tijdens het bouwen van de toren gaan de deelnemers vaak vragen of je bepaalde dingen mag. Als iets echt niet volgens de regels mag geef dit aan. Wanneer dit in een grijs vlak ligt, wees er vaag over of zeg dat de deelnemers aan het einde van de challenge wel zien of het mocht of niet.

Regels:

 • Bouw het hoogste zelfstaande bouwwerk:
 • Het winnende team is het team met het hoogste bouwwerk gemeten vanaf de bovenkant van de tafel tot de top van de marshmallow.
 • Het bouwwerk mag dus niet leunen tegen andere voorwerpen, vastgehouden worden of vastgemaakt zitten aan het plafond o.i.d.. Wel zou de tafel mogen worden gekanteld en de spaghetti aan het tafelblad geplat mogen worden, maar niet veel mensen zullen daar aan denken.
 • De hele marshmallow moet op de top van het bouwwerk: Deze mag dus niet verdeeld worden of opgegeten.
 • Alleen de gegeven voorwerpen mogen gebruikt worden (uitgezonderd de schaar): Deze mogen in zoveel mogelijk stukken gebroken/geknipt worden als gewenst. Behalve de Marshmallow, die moet heel blijven.
 • Wanneer de 18 minuten voorbij zijn mag niemand meer de bouwwerken aanraken.

Benodigd materiaal

Per groepje heb je dit nodig:

 • 20 Stuks spaghetti
 • 1 Meter touw
 • 1 Meter afplak tape
 • 1 Marshmallow (GEEN SPEKJES)
 • 1 Schaar
 • Tasje/theedoek

Overige benodigdheden:

 • 1 Rolmaat/meetlint (voor het opmeten van torens)
 • Een laptop + muziek box (voor de timer en muziek)
 • Eventueel een prijsje voor de winnaars
 • Reserve materialen

Tips

Leuk als teambuilding

Lees 2371 keer Laatst aangepast op woensdag, 07 oktober 2020 09:05
Log in om reacties te plaatsen