maandag, 31 augustus 2015 02:00

Maken van dijken (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Maak de dijken van het dorp Haveli na om er achter te komen hoe deze werken. Welke soort dijk werkt het beste?

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie

Aan de rand van Haveli is ook een dijkje aangelegd om het dorpje te beschermen tegen hoog water. Tijdens een wandeling ziet Shanti grote gaten in de dijk zitten. Ze kijkt in het rond en verderop ziet ze een boomstam drijven. Als ze dichterbij komt ziet ze dat het Jacala is. Zij vraagt of Jacala weet wat met de dijk gebeurt is. “Het waren muskusratten, maar die heb ik al opgegeten.” en hij wrijft over zijn buik. “Maar je kunt maar beter die dijk versterken voordat het gaat stormen!”

Het spel

Het dorp Haveli wordt beschermd door dijken. Je kunt ze natuurlijk ook zelf maken. Het is natuurlijk het leukste om te experimenteren met verschillende soorten dijken, die je dan kunt testen met emmers water. Je kunt bijvoorbeeld een dijk maken met stenen er op, met folie er over heen, met gras, etc.

Voorbereidingstijd

Deze bestaat voornamelijk uit het regelen van de materialen.

Benodigd materiaal

Diverse materialen om mee te expirimenteren zoals:

  • Emmers
  • Stenen (klinkers en keien)
  • Zand
  • Klei
  • Graspollen
  • Enzovoorts

Veiligheid

Tips

Een leuke aanvulling hierop is een excursie over dijken met iemand van een waterschap of rijkswaterstaat. Eventueel in combinatie met waterwininstalaties.

Aanvullende informatie

Lees 2225 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 21:03
Log in om reacties te plaatsen