donderdag, 11 juni 2020 09:14

Communicatie spel: Het lopend vuurtje

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

We testen welke communicatiemiddelen het meest effectief zijn om een bepaalde boodschap over te brengen. Bedoeling is dat de boodschap als een lopend vuurtje rondgaat...

Beschrijving van de activiteit

Verdeel je groep in minstens drie groepjes. Elk groepje krijgt de opdracht een bepaalde boodschap te verspreiden in de buurt. Bijvoorbeeld dat mensen om 16u een pannenkoek of frietjes mogen komen eten in de lokalen, maar dat ze hiervoor ook moeten betalen (0,5 euro). De verschillende groepjes/personen moeten deze boodschap elk op een andere manier overbrengen:

 • één groepje krijgt een pen, alcoholstift en grote vellen papier en mag enkel op deze manier communiceren (ze mogen dus niet praten; laat iemand van de begeleiding meegaan ter controle!)
 • één groepje moet binnen blijven en mag enkel via een GSM SMS'jes versturen (en oproepen doen) naar kennissen, vrienden, buurtbewoners (extra moeilijkheid hier kan zijn dat ze eerst geld moeten verdienen om een GSM-kaart te kopen én op die kaart staat natuurlijk ook maar een beperkt bedrag).
 • één groepje doet mond-aan-mond-reclame (langs alle deuren trekken om de boodschap te gaan verkondigen), misschien krijgen zij ook een fiets ter beschikking (met megafoon desnoods?)
 • Eventueel een vierde groepje kan oproepen doen via (sociale) media om zo de mensen te bereiken

Je kan meerder varianten van deze groepjes verzinnen. Bijvoorbeeld: een liedje laten maken waarin de boodschap vervat zit en dat op een lokale radio proberen gedraaid te krijgen, een groepje dat enkel in het Engels of Frans de boodschap mag overbrengen, via gebaren of lichaamstaal, met de computer (mails versturen) als je hierover beschikt...

Het doel van elk groepje is om zoveel mogelijk mensen effectief te bereiken. Hopelijk komen er wat mensen opdagen op het pannenkoeken- of frietfestijn. Eerst wordt er overgegaan tot de telling van de stemmen. Hoe verloopt dit? Aan elke buurtbewoner wordt gevraagd langs welke weg zij vernomen hebben dat er vandaag pannenkoeken of frietjes geserveerd worden. Dubbele stemmen tellen natuurlijk ook (bijvoorbeeld via mond-aan-mond én per SMS). Het groepje dat het meeste volk bereikt heeft, wint! Mogelijks geef je elk groepje een kleur en zet je een stip in díe kleur op het voorhoofd van de mensen die binnenkomen.

Achteraf kan je het met de leden nog hebben over de verschillende communicatiemiddelen en het bereik. Ga na of iemand die het goed kan uitleggen ook het meest volk heeft bereikt, of iemand die populair is ook de grootste respons kenden. Vraag je leden naar wat ze als voordeel en als beperking van het hun toegewezen communicatiemiddel zouden benoemen.

Benodigd materiaal

 • Papiertjes,
 • Pennen,
 • Megafoon,
 • GSM + GSM-kaart,
 • Fiets,
 • Ingrediënten voor pannenkoeken (of frietjes),
 • Vuurtjes,
 • Veel stoelen,
 • Grote flappen en karton,
 • Alcoholstiften...
Lees 2553 keer Laatst aangepast op vrijdag, 09 oktober 2020 17:14
Meer in deze categorie: « Halloween Restaurant Kamp capagne »
Log in om reacties te plaatsen