donderdag, 28 mei 2020 15:26

Marala's theekransje bij de Talaabpoel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Drinken maken van natuurproducten

Beschrijving van de activiteit

Mowgli en Shanti hebben dorst. Ze zitten bij de Talaab poel te fantaseren over allerlei lekkere dranken die in de winkel te koop zijn. Marala hoort hen praten en komt er aan gelopen. Ik ken een heleboel heerlijke dranken die te maken zijn met planten uit de natuur, Bijvoorbeeld: brandnetelthee, muntthee, dennenthee, walnoten thee. Of limonade van vlierbloesem, vlierbessen sap, bramen sap, appel sap en nog veel meer. Het is wonderbaarlijk hoeveel geneeskrachtige planten er zijn die gewoon om ons heen groeien, vaak zonder dat we er erg in hebben. Als je er thee van maakt kun je ze drinken. Er zijn planten die onder andere helpen bij verkoudheid, vermoeidheid, griep of blaasontsteking. Je zou het daarom toverthee kunnen noemen! We noemen hier een paar veelvoorkomende planten waarvan je geneeskrachtige thee kunt maken, die gemakkelijk te herkennen zijn.

  • Thee van brandnetelbladeren is erg gezond en bijna overal goed voor: o.a. bij verkoudheid, spierpijn, hoofdpijn, diarree, allergie.
  • De bladeren van de paardenbloem bevatten veel ijzer en mineralen. Drink de thee o.a. bij vermoeidheid.
  • Maak thee van hondsdrafbladeren en drink tegen hoesten. Kauw op de blaadjes bij kiespijn.
  • Drink thee van de blaadjes van bosbessen bij diarree, braken, maag- en darmkrampen of blaasontsteking.
  • Thee van braambladeren zijn goed tegen griep, keelpijn, verkoudheid, diarree en blaasontsteking.

Mowgli en Shanti lijkt het allemaal heet erg lekker en willen dat natuurlijk wel gaan maken.

  • Klik hier voor brandnetel thee
  • Klik hier voor vlierbessen siroop
  • Klik hier voor dennen thee
  • Klik hier voor walnoten thee
  • Klik hier voor vlierbessen sap

Opdracht:

Ga met de welpen op zoek naar geneeskrachtige planten (altijd onder begeleiding van een volwassene en maak duidelijk dat niet alle planten eetbaar zijn). Let goed op of ze de juiste blaadjes plukken, bij twijfel niet gebruiken. Pluk alleen blaadjes die er fris en gezond uitzien. De blaadjes moeten ongeveer 4 dagen gedroogd worden. Verpulver de gedroogde blaadjes dan met een vijzel of in een blender.

De welpen kunnen tijdens het drogen mooie etiketjes maken voor zakjes of potjes waar de gedroogde blaadjes per soort in bewaard kunnen worden. Zet op  het etiket wat voor thee het is en waar het goed voor is.

De thee drink je zoals alle losse thee: doe de gedroogde theeblaadjes in een thee-ei of in een kruidentheezakje. Giet er heet water op.

Benodigdheden

Afhankelijk van de drank die je maakt

Tips

Deze activiteit is leuk te combineren met Ikki's lekkernijen

Laat kinderen nooit alleen plukken of planten innemen, doe dit altijd onder toezicht van een volwassene.

Lees 795 keer Laatst aangepast op woensdag, 17 juni 2020 20:26
Log in om reacties te plaatsen