woensdag, 29 april 2020 11:08

Hommelhuis maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Nu de lente weer is begonnen gaan de hommelkoninginnen eropuit om een nestje te zoeken. Hommels leven net als bijen in een kolonie. Hommels spelen namelijk ook een grote rol bij de bestuiving van verschillende groentes.

Beschrijving van de activiteit

Nu de lente weer is begonnen gaan de hommelkoninginnen eropuit om een nestje te zoeken. Hommels leven net als bijen in een kolonie. Deze wordt door de koningin gesticht. Zij is namelijk de enige hommel die overwintert en heeft de belangrijke taak om zich voort te planten. Dit is niet alleen belangrijk voor de hommel zelf, maar ook voor ons. Hommels zijn namelijk erg goed in het bestuiven van verschillende planten. Waar honingbijen er alleen op uit gaan als het lekker warm is buiten, vliegen hommels ook met koudere temperaturen. Hierdoor zijn ze in de vroege lente tot grote hulp voor fruitboeren, de bloemen in je tuin, maar ook voor bijvoorbeeld jouw moestuintje. Hommels spelen namelijk ook een grote rol bij de bestuiving van verschillende groentes.

Nestje maken

Dus, wil jij de hommel een handje helpen? Maak dan een hommelhuisje voor ze waar de hommelkoningin haar nestje kan bouwen. Fijn voor de hommel en leuk voor jou om te doen.

Bekijk hier het filmpje van Agnes Bakker over het maken van een hommelhuisje

Hommels maken hun nest meestal in de grond, waarvoor ze verlaten muizen- of mollengangen gebruiken. Het is niet makkelijk om een goede plek voor een nest te vinden, zeker niet op een plek met veel tegels. Je kunt hommels daarom helpen door zelf een nest te maken!

 • Zoek een beschutte plek onder een struik of heg.
 • Graaf een gat zo breed als de pot en zo diep dat de bloempot er helemaal in past.
 • Leg wat grind in het gat. Daarboven leg je het kippengaas. Strooi wat zaagsel of stro op het kippengaas.
 • Zet de bloempot nu ondersteboven in het gat. Schep aarde rondom de bloempot, maar zorg dat het gaatje bovenin vrij blijft.
 • Ten slotte leg je op de aarde een dakpan. Laat de dakpan iets boven de grond zweven door er een tak of steen onder te leggen. Het is belangrijk dat de hommelkoningin nog wel door het gaatje van de bloempot naar binnen kan vliegen.
 • Nu maar wachten tot de koningin jouw nestje kiest! Succes

Benodigd materiaal

 • Schep
 • Bloempot (15 cm breed)
 • Grind
 • Kippengaas
 • Stro of zaagsel
 • Dakpan
 • Twee steentjes of dikke takken

Tips

Lees 2348 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 12:33
Log in om reacties te plaatsen