maandag, 31 augustus 2015 02:00

Roverscouts tegen de rest

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Deze activiteit stimuleert fantasie en samenwerking en versterkt relaties tussen stammen in de regio.

Beschrijving van de activiteit

The battle continues… Je kent misschien het tv programma 'Katja versus de rest'? Brainstorm eerst met elkaar over eventuele weddenschappen. Niets is te gek, het gaat vooral om ideeën spuien. Nadat je voldoende ideeën hebt, kies je er met elkaar de leukste, gekste of spannendste uit.

Neem vervolgens contact op met een of meer stammen in je regio en daag ze uit voor de weddenschap. Doe dit op een spectaculaire manier, door bijvoorbeeld een bijeenkomst van een bevriende stam te ‘crashen’ en binnen te stormen met een grote, verpakte doos. Je smijt de doos op tafel, roept: “Boobytrap!” en rent weer naar buiten. In de doos zit informatie over de uitdaging.

Enkele simpele voorbeelden:

  • het bouwen van de hoogste toren;
  • het lopen van de meest kilometers tijdens een daghike;
  • het grootste artikel over de stam in de lokale krant;
  • het uitdelen van de meeste bekers ranja tijdens de avondvierdaagse;
  • een recordpoging paalzitten.

Kleed de informatie over de uitdaging leuk aan met foto’s, voorwerpen e.d. Geef bij de uitdaging aan hoe de andere stam die kan accepteren. Durven ze het niet? Ga dan naar de volgende stam! Je kunt ook meer stammen tegelijk uitdagen of er zelfs een regiobattle van maken!

Voorbereidingstijd

15 minuten.

Tips

  • Schrijf een tekst voor de regiowebsite of het regioblad waarin je laat weten of de andere stam de uitdaging wel, of juist niet, heeft geaccepteerd.
  • Zorg dat er een leuke prijs op het spel staat, een beker, een oorkonde, iets ‘officieels’ dat uitgereikt kan worden.
Lees 2243 keer Laatst aangepast op dinsdag, 18 augustus 2020 16:34
Log in om reacties te plaatsen